COVID-2019. Polska "zielonym" krajem dla Ukrainy

Rząd Ukrainy zmienił kryteria kwalifikacji krajów do tzw. zielonej i czerwonej strefy pod względem sytuacji epidemicznej. Polska znów znalazła się w tzw. zielonej strefie, a to znaczy, że osoby przyjeżdżające z naszego kraju nie będą już musiały odbywać 14-dniowej kwarantanny.

Rząd podjął decyzję, że za kraj o znacznym rozprzestrzenianiu się koronawirusa uznawane jest państwo, w którym liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców odnotowywana w ciągu ostatnich 14 dni jest większa od analogicznej liczby na Ukrainie. U naszego wschodniego sąsiada wskaźnik ten wynosi 45,6, w Polsce to 15,7. 

Ministerstwo ochrony zdrowia co 7 dni aktualizuje spis krajów zaliczanych do tzw. czerwonej i zielonej strefy. Na czerwono „świeci się” 70 krajów, m.in. Rumunia, Rosja i Mołdawia. Osoby, które przybywają z tych rejonów muszą poddać się kwarantannie.

Na Ukrainie w sumie zanotowano ponad 92 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Na rządowej stronie można przeczytać, że codziennie niemal 1500 osób zostaje zakażonych koronawirusem. W sobotę padł rekord. Ogłoszono 1847 nowych przypadków. Do tej pory zmarło 2 089 osób, a wyzdrowiało ponad 48 tys.

Zobacz wideo

Liczba zakażeń

Źródło: Polsatnews.pl

Więcej o: