Włochy i Szwajcaria wznawiają rejsy wycieczkowe. Na pokładach stosowane będą dodatkowe zasady higieny

Statki pasażerskie pod włoską banderą wracają na trasę. Szwajcarski armator już 16 sierpnia wypływa w rejs. Na pokładach stosowane będą dodatkowe zasady higieny przeciwdziałające zakażeniu się COVID-19. Przywrócenie rejsów jest możliwe dzięki zgodzie wydanej przez Włochy, Maltę i Grecję.

Zgoda włoskiego rządu na organizowanie rejsów wycieczkowych oznacza, że Costa Cruises i Aida Cruises mogą wypłynąć w morze. Pierwszy rejs statku Aida Cruises zaplanowany został z Kilonii na 6 września. Kolejne z Hamburga wyruszą do norweskich fiordów 12, 19 i 26 września. Na razie biorąc pod uwagę zagrożenie zakażenia się wirusem armator wstrzymuje wszystkie pozostałe rejsy do 30 września.

Costa Cruises nie podaje jeszcze konkretnych terminów wznowienia działalności. Prezes armatora Michael Tamm przyznaje w Touristik Aktuell, że we współpracy z rządem Włoch możliwy jest bezpieczny powrót do wykonywania rejsów wycieczkowych.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości przeżywają oblężenie:

Do wyruszenia w rejs gotowy jest także szwajcarski armator MSC Cruises. MSC Grandiosa ma wypłynąć już 16 sierpnia, a MSC Magnifica 29 sierpnia. Pasażerowie w ciągu siedmiodniowego rejsu zawiną do pięciu portów we Włoszech, Grecji i na Malcie.

Jak na razie wszystkie rejsy MSC Cruises realizowane ze Stanów Zjednoczonych zostały odwołane do końca października. Mimo że zakaz obowiązuje do końca września, taką decyzję podjęli też inni armatorzy pływający z USA.

Źródło: rp.pl

Więcej o: