Na plaży w Międzyzdrojach powstają sektory dla turystów. "Stawiamy na bezpieczeństwo"

Nadmorskie Międzyzdroje zaczynają przygotowania do sezonu letniego. Podczas konferencji prasowej burmistrz miasta zapowiedział powstanie specjalnych sektorów, które mają pomóc w utrzymaniu odpowiedniej odległości między plażowiczami.

"Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo turystów, a propozycja sektorowej plaży jest jej elementem" - mówił na spotkaniu z mediami burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Pierwsze boksy zostały już rozstawione. Przypominają nieco dobrze znane z polskich plaż parawany. Teren plażowania wyznaczają liny, na których zawisły banery promujące miejscowość.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, powierzchnia sektorowej plaży ma wynieść 800 metrów kwadratowych i będzie to teren od wejścia na plażę przy molo w kierunku zachodnim. W rozmowie z "Głosem Szczecińskim" Jadwiga Bober z referatu promocji i obsługi klienta UM przekonuje, że każdy będzie mógł swobodnie i bezpiecznie wejść do swojego boksu. Anetta Czyżak z referatu ds. promocji, kultury i turystyki dodaje, że turyści nie będą musieli płacić za korzystanie z sektorów.

Zobacz wideo Bon turystyczny 1000 zł. Czy uratuje wakacje 2020?

Limity na plażach i kąpieliskach

Branża turystyczna w Polsce powoli szykuje się do sezonu. Kilka dni temu RMF FM poinformowało, że dotarło do pisma Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, w którym zawarte zostały zalecenia dla samorządów, organizatorów kąpielisk, a także użytkowników. 

Wśród najważniejszych wytycznych znalazło się ograniczanie skupisk ludzkich. Dlatego zaleca się, aby osoby odpoczywające na plaży, pomostach bądź pływające w kąpieliskach, zachowały dystans dwóch metrów. 

Jak podaje RMF FM, Państwowy Zakład Higieny rekomenduje, aby obserwować liczbę osób przebywających na plaży w jednym momencie. Jedną z sugestii jest podzielenie plaży na kilka sektorów i określenie odgórnych limitów. Pismo PZH to na razie tylko zalecenia. Póki co nie wiadomo, czy będą one prawnie umocowane. 

Polska wyspa, która wcale nie ustępuje tym zagranicznym

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych kurortów nad polskim morzem. Znajduje się na największej wyspie w naszym kraju - Wolin. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. W środkowej części wyspy znajduje się Woliński Park Narodowy. Wśród jego największych walorów wymienia się najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego. Na jego terenie znajduje się także kilka wartych uwagi punktów widokowych, z których można podziwiać okolicę.

Jedną z atrakcji wyspy jest Jezioro Turkusowe, które przykuwa uwagę niezwykłą, niebiesko-zieloną barwą. Położone jest niedaleko wsi Wapnica. Przed wojną znajdowała się tutaj kopalnia kredy, która później została zalana. To właśnie połączenie kredowego dna oraz rozszczepienia światła sprawia, że woda w jeziorze ma tak wyjątkowy kolor. 

Podczas pobytu na wyspie warto też wybrać się do Zagrody Pokazowej Żubrów oraz Centrum Słowian i Wikingów. Więcej o Wolinie przeczytasz w naszym tekście: 

Więcej o: