Otwarcie parków rozrywki oraz basenów w hotelach. Władze podały datę

Znana jest już data ponownego otwarcia parków rozrywki, a także basenów hotelowych. Będziemy mogli z nich skorzystać już od 6 czerwca. Warunkiem jest wprowadzenie odpowiedniego reżimu sanitarnego.

W środę 27 maja odbyła się wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Podczas jej trwania poinformowano o datach znoszenia kolejnych obostrzeń.

Baseny i parki rozrywki wkrótce zostaną otwarte

Jak poinformowali rządzący, od 6 czerwca zostaną otwarte m.in. baseny, siłownie oraz kluby fitness. Ze strony gov.pl/koronawirus dowiadujemy się, że poluzowanie obostrzeń dotyczy także tych wymienionych wyżej usług, które działają w hotelach. Oznacza to, że od 6 czerwca goście hotelowi będą mogli zrelaksować się na basenie czy potrenować na siłowni. Podkreślono jednak, że właściciele hoteli muszą przy tym pamiętać o zachowaniu określonych zasad sanitarnych. Szczegóły powinny pojawić się wkrótce.

Kolejny etap znoszenia restrykcji oznacza także otwarcie parków rozrywki oraz m.in. kin czy teatrów. One również powinny działać w określonych warunkach sanitarnych. Konkretne wytyczne zostaną podane po konsultacjach.

Dron odkazi Energylandię

O tym, że parki rozrywki przygotowują się już do otwarcia, pisaliśmy kilka dni temu. O procedurach wprowadzonych, aby zapewnić bezpieczeństwo gościom, opowiedzieli przedstawiciele największego parku rozrywki w Polsce.

"Przede wszystkim będziemy realizowali wszelkie zalecenia. Zabawa w Energylandii będzie odbywała się na wolnym powietrzu, wejścia dla pracowników i gości zostały wyposażone w nowoczesne systemy kamer termowizyjnych, wprowadziliśmy dwumetrowe odstępy w kolejkach do atrakcji oraz do kas" - wymieniał Kris Kojder, rzecznik prasowy parku.

Zobacz wideo Tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w Energylandii

Obsługa parku przygotowuje też własne restrykcyjne procedury dezynfekcji i bezpieczeństwa. Na terenie Energylandii stanęło ponad 300 stanowisk do dezynfekcji dłoni. Po zamknięciu park będzie odkażany przez specjalistyczne drony. W poniższym tekście przeczytacie o wszystkich zmianach.

Więcej o: