Parki rozrywki wrócą w czwartym etapie odmrażania. Energylandia już się przygotowuje. Drony odkażą park

Rząd zapowiedział, że w kolejnym etapie odmrażania gospodarki otwarte zostaną m.in. parki rozrywki. Przygotowania do otwarcia rozpoczęła już Energylandia. W parku zostało wprowadzonych kilka zmian.

Podczas środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili daty czwartego etapu odmrażania gospodarki. Od 6 czerwca znów otwarte będą m.in. kina, teatry, a także parki rozrywki.

Specjalne drony odkażą park

Przygotowania do otwarcia rozpoczęła już Energylandia, która jest największym parkiem rozrywki w Polsce. "Przede wszystkim będziemy realizowali wszelkie zalecenia. Zabawa w Energylandii będzie odbywała się na wolnym powietrzu, wejścia dla pracowników i gości zostały wyposażone w nowoczesne systemy kamer termowizyjnych, wprowadziliśmy dwumetrowe odstępy w kolejkach do atrakcji oraz do kas" - wymienia Kris Kojder, rzecznik prasowy parku.

Zobacz wideo Energylandia - tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w parku

Dodaje, że posiłki w restauracjach i kawiarniach trzeba będzie zamawiać przez aplikację. Zmiany dotyczą także sprzedaży biletów. - Będą dostępne w sprzedaży online wraz z rezerwacją terminu, a te już kupione wcześniej [bilety wstępu na ten sezon można było kupować cały czas - przyp. red.] trzeba będzie zarezerwować - tłumaczy. Na stanowiskach obsługi klientów zamontowane zostały ekrany z pleksiglasu.

Obsługa parku przygotowuje też własne restrykcyjne procedury dezynfekcji i bezpieczeństwa. Na terenie Energylandii stanęło ponad 300 stanowisk do dezynfekcji dłoni. Po zamknięciu park będzie odkażany przez specjalistyczne drony. Powstała też grupa, która zajmuje się dezynfekcją powierzchni użytkowanych, a każdy pracownik został wyposażony w niezbędne środki higieny.

"Wierzymy, że dzięki opracowanym przez nas procedurom i wdrożeniu wszelkich zaleceń będziemy mogli zapewnić gościom najwyższe standardy bezpieczeństwa" - przekonuje rzecznik.

Więcej o: