Hiszpania przygotowuje się do wakacji. Podzielą plażowiczów na grupy wiekowe

W Hiszpanii rozpoczęto prace nad wdrożeniem zasad, które pozwolą plażowiczom na bezpieczny wypoczynek. Poza standardowymi rozwiązanami dotyczącymi zachowania odległości, pojawiły się też inne ciekawe pomysły. W niektórych miejscach plażowicze mają być dzieleni według grup wiekowych, a limitu osób na plażach będzie strzegła sztuczna inteligencja.

O rozwiązaniach przygotowywanych przez poszczególne regiony poinformowała "La Vanguardia". W Andaluzji władze chcą wykorzystać sztuczną inteligencję do kontroli liczby osób przebywających na plaży. Pierwszym miastem, które zamierza wprowadzić takie rozwiązanie, jest turystyczna miejscowość Fuengirola na Costa del Sol w prowincji Malaga. Informacje o napływie ludzi mają być przekazywane w czasie rzeczywistym, co pozwoli uniknąć tłumów i zminimalizuje ryzyko zakażenia.

Zobacz wideo Hiszpańska policja i służby medyczne dziękują sobie za walkę z koronawirusem

Zapełnienie plaż byłoby liczone za pomocą specjalnych czujników umieszczonych w latarniach ulicznych. Na podstawie zgromadzonych informacji tworzone byłyby wirtualne siatki z maksymalną pojemnością w danym miejscu. Co istotne dostęp do danych mają mieć plażowicze, którzy dzięki aplikacji mogliby sprawdzić "poziom nasycenia" konkretnego obszaru: kolor zielony oznaczałby, że plaża jest dostępna, żółty, że zajęta w 75 proc., a czerwony, że pojemność osiągnęła 100 proc. Nad podobnym rozwiązaniem myślą także władze Las Palmas de Gran Canaria, stolicy Gran Canarii.

Z kolei w Puerto de la Cruz na Teneryfie rozważany jest pomysł, aby to ratownicy, razem z lokalną policją, kontrolowali, czy plażowicze utrzymują bezpieczną odległość od innych osób.

Na plaże według grupy wiekowej

W Lloret de Mar, popularnym kurorcie turystycznym na Costa Brava w prowincji Girona w Katalonii, władze zastanawiają się nad podziałem dwóch plaż - Lloret i Fenals - na trzy sektory: dla osób starszych powyżej 65 lat, dla rodzin oraz dla dorosłych bez dzieci (będą się tam mogły spotykać np. grupy znajomych). Każdy sektor miałby określoną pojemność.

"La Vanguardia" pisze, że prowadzone będą kontrole dystansu społecznego, ze szczególnym naciskiem na sektor przeznaczony dla rodzin z dziećmi. Ma być ponadto przywiązywana większa waga do kwestii czyszczenia strefy zabaw dla dzieci. Ponadto we wszystkich sektorach prysznice oraz inne usługi publiczne zostaną otwarte tylko wtedy, gdy będzie gwarancja, że nie ma ryzyka zakażenia.

Nad ciekawym rozwiązaniem pracują też władze gminy Canet d’En Berenguer w prowincji Walencja. Tamtejsze plaże miałyby zostać podzielone na nieduże działki, które pozwolą utrzymać bezpieczną odległość. Rezerwacji działek będzie można dokonywać przez aplikację, a kod QR wskaże użytkownikowi odpowiednią lokalizację. Planowane są poranne oraz popołudniowe zmiany, a także osobne wejścia i wyjścia.

Komentarze (10)
Hiszpania przygotowuje się do wakacji. Podzielą plażowiczów na grupy wiekowe
Zaloguj się
 • organmaster

  Oceniono 3 razy 3

  zcyklu - a terra mediterran:
  bo zwymiotuję!!!
  jak hodowla brojlerów w palącym słońcu

 • andrzej.duxa

  Oceniono 2 razy 2

  dno - jak np. przemyslowy tucz prosiąt; turystyka masowa to jakis koszmar

 • onduma

  Oceniono 2 razy 2

  I rownosc, tolerancję, wolnosc i braterstwo diabli wzięli

 • timbwolf3

  Oceniono 3 razy 1

  A Wolacy tylko nad Balaton, szkoda że Jugosławii już nie ma

 • dr_bloger

  0

  My i tak od zawsze wybieraliśmy miejsca i pory odludne,

 • zuchbardak

  0

  Wystarczy parawaning w stylu Polskim. Niech czerpią doświadczenia z Polakatolibanu. Powinniśmy to opatentować na całą Europę

 • lucek10

  0

  Pożyjemy, zobaczymy... Bardzo ciekawe, ze na podstawie aktualnych danych podaje się sugestie, ze Polacy mają jeździć Na Węgry, Czechy lub do Słowacji. Czy obywatele tych krajów na zasadzie wzajemności też mają uwierzyć, że najlepsze wakacje w tym roku to w Polsce? Coś mi tu śmierdzi...

 • rydel2504

  Oceniono 3 razy -1

  i nikt nie pojedzie na wakacje ,,od razu zabijać ,,po co ten podział stygmatyzowanie ,,nikt nie wie co zostawi wirus w płucach młodych ,,bedą umierać po 20 latach

 • gonzo44

  Oceniono 2 razy -2

  Czy będzie grupa "Nuer fuer Deutsche"? Albo "Żydom i psom wstęp wzbroniony"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX