Gruzja otworzy granice dla turystów od 1 lipca. "Świat powinien uznać nas za bezpieczny kierunek"

Władze Gruzji ogłosiły, że 1 lipca zamierzają otworzyć kraj dla turystów z zagranicy. Zanim to jednak nastąpi, w połowie czerwca ma zostać odmrożona turystyka krajowa.

Kolejne kraje zaczynają podawać daty odmrożenia turystyki - najpierw krajowej, a w kolejnym etapie także zagranicznej. Pisaliśmy już o Grecji, która zapowiedziała otwarcie hoteli od 1 czerwca i wjazd zagranicznych turystów od 1 lipca. Przywracanie turystyki rozpoczyna też Turcja - tam podróżni z innych krajów mogliby przyjechać w czerwcu. Władze przewidują, że w pierwszej fazie byliby to turyści z Azji, a dopiero w kolejnych podróżni m.in. z Niemiec czy z Austrii.

Do Gruzji od lipca

Teraz otwarcie granic ogłosiła Gruzja. Władze poinformowały, że turyści z zagranicy będą mogli przyjeżdżać od 1 lipca. Najpierw, podobnie jak w innych miejscach, odmrożona zostanie turystyka lokalna - plan zakłada, że stanie się to 15 czerwca.

Zobacz wideo Świat się zatrzymał, a przyroda łapie oddech. Tak reaguje na koronawirusa

Dla Gruzji, w którą koronawirus aż tak mocno nie uderzył (odnotowano tam 623 przypadki zachorowań, zmarło 9 osób - dane aktualne na 8 maja na godz. 10), jest to istotny krok. Według nowozelandzkiego serwisu stuff.co.nz, kraj w ubiegłym roku odwiedziło ponad 9 milionów turystów, a turystyka jest ważnym źródłem przychodów. 

"Do tej pory świat znał nas jako kraj słynący z gościnności. Teraz powinien uznać nas za bezpieczny kierunek" - powiedziała minister gospodarki Gruzji Natia Turnava.

Jest szansa, że tak rzeczywiście będzie. Premier kraju Giorgi Gacharia zapowiedział, że Gruzja utworzy bezpieczne korytarze na granicach lądowych ze swoimi sąsiadami. Są już prowadzone również dwustronne negocjacje z krajami, które interesują Gruzję z punktu widzenia turystyki.

W Gruzji do 22 maja trwa stan wyjątkowy.

Komentarze (7)
Gruzja otworzy granice dla turystów od 1 lipca. "Świat powinien uznać nas za bezpieczny kierunek"
Zaloguj się
 • polskirozlamacz

  Oceniono 5 razy 3

  Nie widzę problemu żeby w Polsce otworzyć granice, ale: każdy wjeżdżający (Polak czy nie Polak) miałby przeprowadzany, na własny koszt, test na SARS-COV-2; do momentu uzyskania wyniku izolacja w hotelu (przy)lotnistkowym / przygranicznym.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 4 razy 2

  A Polska to niby nie jest bezpieczna?! My chronieni jesteśmy przez samą Marylę z Częstochowy i jej syna ze Świebodzina. To kto i co nam podskoczy?!
  Tylko do Polski! Patrz i zazdrość nam Europo jak można pięknie żyć! Dowiedz się Europo, że do wspaniałego życia jakieś prawo i demokracja są zupełnie zbędne!

 • eisbergh

  Oceniono 4 razy 0

  Polacy kochaja Gruzje. A wyniki wyborow wskazuja, ze tesknia tez za najslynniejszym mieszkancem Gori. Tesknota za savietskim sajuzem i zamordyzmem i rosyjskim wszechslowianskim nacjonalizmem w polskim narodzie wiecznie zywa.

 • alejagwiazd

  Oceniono 1 raz -1

  Dopoki w Gruzji realnie rzadzi moskiewska cerkiew prawosławna odradzam ten kraj

 • kka69

  Oceniono 2 razy -2

  Polecieć ( ?) do Gruzji to jedno , ale jak wrócić?
  Przecież do tych wczasów w Gruzji należy doliczyć 2 tygodnie wypoczynku na L4 w domu, mówią u nas na to kwarantanna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX