Wizz Air w lipcu uruchomi nową trasę z Polski. Z powodu pandemii wprowadza też nowe zasady

Wizz Air zapowiada uruchomienie od lipca nowego połączenia z Polski. Węgierski przewoźnik będzie latał ze Szczecina do Lwowa. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Linia od maja wznowi też pierwsze rejsy z Budapesztu. Na razie bez Polski.

Jak informuje serwis Radia Szczecin, loty ze Szczecina-Goleniowa do Lwowa rozpoczną się 3 lipca. Samoloty będą startować w poniedziałki i w piątki. Podróż ma trwać półtorej godziny.

W ubiegłym roku szczecińskie lotnisko obsłużyło prawie 600 tysięcy pasażerów. Rzecznik portu Krzysztof Domagalski w rozmowie z Radiem Szczecin wyraził nadzieję, że gdy sytuacja się unormuje, dzięki nowemu połączeniu z Ukrainą uda się przekroczyć ten próg.

Wizz Air ogłosił, że 1 lipca otworzy nową bazę we Lwowie. Zostanie tam umieszczony jeden Airbus A320. W związku z tym przewoźnik zamierza uruchomić pięć nowych tras, a połączenie ze Szczecinem jest jedną z nich. Poza tym ze Lwowa Wizz Air poleci do: Billund, Hamburga, Tallina i Lizbony.

Warto przypomnieć, że wciąż nie wiadomo, kiedy granice Polski zostaną otwarte. Trasa zostanie więc uruchomiona, jeśli Wizz Air będzie mógł wznowić połączenia z naszym krajem.

Wizz Air wznawia trasy i ogłasza nowe zasady

Węgierski serwis Airportal.hu podaje, powołując się na informacje od przewoźnika, że od maja Wizz Air wznowi 16 tras z lotniska w Budapeszcie. Samoloty polecą do: Aten, Barcelony, Birmingham, Bazylei, Dortmundu, Eindhoven, Goteborga, Londynu (lotniska Gatwick i Luton), Liverpoolu, Madrytu, Sztokholmu, Sarajewa, Berlina, Podgoricy oraz Targu Mures. Polski na razie nie ma na liście - granice naszego kraju wciąż pozostają zamknięte.

Wraz ze startem połączeń Wizz Air wprowadza też nowe zasady bezpieczeństwa na pokładzie. Mają zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Personel pokładowy i pasażerowie będą musieli przez cały lot nosić maseczki ochronne. Załoga dodatkowo ma także zakładać rękawiczki. Pasażerom będą rozdawane chusteczki dezynfekujące. Przewoźnik chce także, by interakcje między załogą a podróżnymi były jak najrzadsze. Rekomenduje więc płacenie zbliżeniowo za usługi dostępne na pokładzie. Zniknąć mają też czasopisma pokładowe.

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów

Wizz Air zachęca również, by odprawiać się online i w ten sam sposób dokonywać wszelkich płatności (np. za dodatkowy bagaż). Ponadto rygorystycznie będzie przestrzegany harmonogram sprzątania, a samoloty nocami będą dezynfekowane. 

Więcej o: