Włosi zastanawiają się, jak zorganizować wakacje. Wymyślili boksy z pleksi na plażach

Choć naukowcy nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, kiedy pandemia COVID-19 dobiegnie końca, Włosi już zaczynają zastanawiać się, jak można byłoby zorganizować tegoroczne wakacje, zachowując środki bezpieczeństwa. Wśród wielu pomysłów pojawiła się dość nietypowa propozycja.

Niedawno włoska wiceminister Lorenza Bonaccorsi, pod którą podlega również turystyka, w rozmowie z telewizją RAI zapowiedziała, że Włosi w wakacje będą mogli pójść na plaże. Choć specjaliści nie są pewni, kiedy dokładnie wygaśnie pandemia i z ostrożnością mówią o tegorocznych planach wakacyjnych, Włosi po słowach wiceminister poczuli powiew nadziei.

Zobacz wideo Włochy dezynfekują miejsca publiczne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa

Jednym z pomysłów władz jest promowanie turystyki w mniejszych miejscowościach, bliżej miejsc zamieszkania Włochów, zamiast w dużych, popularnych i zatłoczonych kurortach. Rozważane są także propozycje dotyczące tego, jak zorganizować wypoczynek na plażach. Przede wszystkim mówi się o konieczności zachowania dystansu społecznego. 

Serwis "Corriere dell Sera" przywołuje m.in. pomysł okresowego dezynfekowania piasku. Miałyby też zostać zwiększone odległości między parasolami. Pojawiła się też propozycja, aby osoby z grup ryzyka, czyli m.in. starsze, mogły korzystać z plaży w określonych przedziałach czasowych.

Najwięcej emocji wzbudził jednak projekt firmy z Modeny Nuova Neon Group 2. Przedsiębiorstwo zaproponowało postawienie na plażach boksów ze ścianami z pleksi. Długość ścianki takiego boksu to 4,5 metra, wysokości zaś 2 metry. Między każdym boksem miałaby zostać zachowana odległość 1,5 metra. Według projektu, który został opublikowany na Twitterze, w każdym boksie zmieściłyby się dwa leżaki i jeden parasol. 

Więcej o: