Niemcy przerobili samolot na oddział szpitalny. Metamorfozę pokazali na filmie

Na Twitterze niemieckich sił powietrznych opublikowane zostało wideo, na którym widać, jak samolot Airbus A319CJ zostaje przekształcony w oddział intensywnej terapii. Fotele pasażerskie zostały wymontowane i zastąpione przez sprzęt medyczny.

Airbus A319CJ, który został zamieniony w latający szpital, wykorzystywany jest przede wszystkim na krótkich i średnich dystansach. Może pomieścić wówczas maksymalnie 44 pasażerów. Z oficjalnej strony sił zbrojnych Niemiec dowiadujemy się, że siły powietrzne wykorzystują dwusilnikowe samoloty przede wszystkim do lotów przeznaczonych dla ważnych polityków i dyplomatów. Na pokładzie Airbusa znajduje się m.in. sala konferencyjna oraz część prywatna.

Maszyna może być również wykorzystywana do transportu osób chorych i rannych, o czym także informuje na swojej stronie Bundeswehra. Wystarczy zaledwie kilka godzin, aby przekształcić A319CJ w oddział z miejscami dla pacjentów, którzy wymagają intensywnej opieki medycznej. Na filmie, który został opublikowany na Twitterze, widać, jak wynoszone są fotele i cały osprzęt pasażerski, aby na pokładzie można było zainstalować sprzęt medyczny. W takiej wersji samolot może transportować dwie osoby, które potrzebują intensywnej opieki.

Niemcy do transportu medycznego wykorzystują także inne samoloty - Airbusa A310 MedEvac, który posłużył do transportu pacjentów zakażonych koronawirusem z Włoch do szpitali w Niemczech, oraz A400M.

Więcej o: