Co roku odwiedzają je miliony turystów. Teraz zmieniło się w miasto widmo

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele miast na świecie opustoszało. Nie można podróżować w celach turystycznych, zalecana jest izolacja w domach, a wiele osób przebywa w kwarantannie. Miejsca, które każdego roku były tłumnie odwiedzane, teraz zamarły. Wśród nich jest także Rzym, co widać na przejmującym filmie.

Na wideo, które zostało nakręcone przy pomocy drona przez grupę Invidio, widać najpopularniejsze miejsca w Rzymie. Zwykle są tam tłumy, czasem trudno jest się przecisnąć, żeby zrobić zdjęcie. Widzimy więc m.in. Koloseum, Piazza Navona, Schody Hiszpańskie, Zamek św. Anioła czy plac Wenecki i stojący przy nim pomnik Wiktoria Emanuela II.

 

Filmowi towarzyszy przejmująca muzyka, co jakiś czas słychać też dźwięk syren przejeżdżających karetek, co potęguje wrażenie. Na ulicach widoczne są pojedyncze osoby. 

Włochy są jednym z krajów, które najmocniej odczuwają skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa. Odnotowano tam ponad 143 tysiące zakażeń, zmarło ponad 18 tysięcy osób. Wyleczonych zostało ponad 28 tysięcy (dane aktualne na 10 kwietnia na godz. 15.30).

Opuszczone ulice miast

Wideo pokazujące pustki w stolicy Włoch nie jest pierwszym, które pojawiło się w sieci. Ostatnio mogliśmy oglądać podobne nagrania również z polskich miast, m.in. z Warszawy, Olsztyna, Wrocławia, Gdyni czy Katowic.

Internet zalały także zdjęcia. Przejmująco pusto wygląda nowojorski Times Square, na którym zwykle jest tak ciasno, że nie sposób się przecisnąć, czy dworzec kolejowy Grand Central Terminal również w Nowym Jorku.

Zobacz wideo Tak wygląda dezynfekcja ulic w Rzymie. Odkażane są okolice szpitali, historyczne centrum i przedmieścia
Więcej o: