Od lat uważane jest za najlepsze lotnisko świata. Teraz zamyka terminal na półtora roku

Lotnisko Changi w Singapurze wielokrotnie zwyciężało w rankingach na najlepszy port lotniczy na świecie. Jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Azji. Z powodu koronawirusa musi jednak znacznie ograniczyć swoją działalność. Władze poinformowały, że aż na 18 miesięcy zamykają jeden z terminali.

Terminal 2 (T2) ma być zamknięty na 18 miesięcy, poczynając od 1 maja tego roku, czyli aż do listopada 2021. To tam obsługiwane były m.in. połączenia LOT-u. Decyzja spowodowana jest ograniczeniami związanymi z koronawirusem SARS-CoV-2 i jego wpływem na branżę turystyczną na całym świecie. Znaczący spadek operacji lotniczych, a co za tym idzie, także pasażerów, sprawił, że władze zaczęły szukać oszczędności. Rozważane jest także zamknięcie terminalu 4.

O zmianach poinformował Minister Transportu Singapuru Khaw Boon Wan. Loty, które wciąż się odbywają, mają być przekierowywane na inne terminale - 1 i 3. Minister dodał, że tymczasowe zamknięcie T2 być może przyspieszy prace modernizacyjne, które są tam prowadzone. Ich zakończenie początkowo planowano na 2024 rok, ale wyłączenie terminalu z użytku może spowodować, że skończą się nawet rok wcześniej.

Zobacz wideo Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego nie ruszyła. Zarząd zarabia dziesiątki tysięcy

Najlepsze lotnisko świata

Lotnisko Changi od lat uważane jest za najlepsze na świecie. W wielu rankingach zajmuje pierwsze miejsce nawet przez kilka lat z rzędu. Nic dziwnego. Na żadnym innym lotnisku nie ma tylu atrakcji dla pasażerów. Na poszczególnych terminalach, w halach odlotów, architekci zaprojektowali ogrody kaktusów, lilii wodnych, słoneczników, orchidei, motyli oraz tzw. zaczarowany ogród.

Poza tym podróżni mogą korzystać ze zjeżdżalni, obejrzeć film w kinie, a nawet zrelaksować się przy basenie z jacuzzi. W 2019 roku przy lotnisku został otwarty nowy budynek, który jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność Changi. "Jewel", czyli "Klejnot", bo tak nazywa się nowa konstrukcja, ma 10 poziomów - pięć pod ziemią i pięć nad. To nie tylko centrum handlowe pełne sklepów i restauracji. Pasażerowie mogą spędzać czas w otoczeniu tropikalnego lasu, zaś sercem obiektu jest ogromny, 40-metrowy wodospad, który zajmuje siedem pięter. W budynku działa także hotel, są stanowiska do wcześniejszej odprawy, a także przechowalnia bagażu.

Komentarze (13)
Od lat uważane jest za najlepsze lotnisko świata. Teraz zamyka terminal na półtora roku
Zaloguj się
 • z.04.2019

  Oceniono 16 razy 8

  a pis-owcy budują 'lotnisko baranów', zapewne zastąpi te zamknięte, co z niego będzie latało

 • cmok_wawelski

  Oceniono 6 razy 6

  Moze majom jakoms Mierzeje Wislano do przekopania i pomniki na X rocznice zamachu do postawienia i poswiecenia?

 • ja_nieznany

  Oceniono 12 razy 6

  Lotnisko imienia Dwoch Baranow ma byc gotowe jeszcze w tym roku.

 • lyjnin69

  Oceniono 4 razy 4

  wystraszyli się niejakiego horały, który to BĘDZIE przez 10 lat (albo dłużej) budował lotnisko SOLIDARNOŚĆ BARANÓW

 • zapomorski12

  Oceniono 3 razy 3

  Chiny wywołały tą światową pandemię, bez dwóch zdań, i coraz bardziej to wygląda na celowe działanie, jako efekt kłótni handlowej z USA. Wszystkie swoje inwestycje Chińczycy sfinansowali z dochodów jakie uzyskali z produkcji zleconej im przez znane firmy Zachodu. I kto na tym najlepiej wyszedł? Teraz gdy świat walczy z epidemią, przez nich spowodowaną, oni pierwsi już zaczynają zarabiać ogromne pieniądze, choćby na sprzęcie medycznym, a fabryki już prawie wszystkie uruchomili. Dla Chin, strata nawet 100mln ludzi to nic, bo mają ich 1, 5 mld. UE i USA powinny się wreszcie obudzić, i stopniowo zacząć wycofywać produkcję swoich produktów. Po likwidacji pandemii należy wycofywać się z zawartych z Chinami umów na wytwarzanie prawie wszystkiego, a produkcję przenosić z powrotem do Europy i USA. Spowoduje to generowanie na powrót miejsc pracy, tak w Europie i jak i w USA. I choć ceny produktów będą wyższe, bo wyższe koszty zatrudnienia, to przecież zyskamy to co najcenniejsze-miejsca pracy. Teraz to są kpiny w biały dzień, bo gdy kupujemy produkty uznanych światowych firm, Philipsa, Boscha, Sony i wielu, wielu innych uznanych firm, na opakowaniu czytamy- Made in China. A jakość coraz gorsza. Mam nadzieję, że Europa i Ameryka przejrzy wreszcie na oczy.

 • aequos

  Oceniono 3 razy 3

  U nas w Baranowie tez będzie siedmiopiętrowy wodospad ale u nas woda będzie lecieć z dołu do góry! A zamiast motyli bedą latać rajskie kaczki

 • ppo

  Oceniono 2 razy 2

  Przynajmniej nie zarośnie krzakami!

 • kloceklego

  Oceniono 1 raz 1

  Od razu mi ulżyło - Radom ciągle lata👍

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX