W hiszpańskim miasteczku złamali nakaz izolacji. Mieszkańcy zorganizowali zabawę uliczną

Mieszkańcy dzielnicy Vista Alegre w hiszpańskim miasteczku Beas de Segura w ubiegły weekend tłumnie wyszli na ulicę i zorganizowali festyn uliczny. Do zdarzenia szybko odniosły się lokalne władze, które potępiły zachowanie mieszkańców.

Część mieszkańców Beas de Segura w prowincji Jaén, w Andaluzji, zignorowała zalecenia władz dotyczące izolacji i w ubiegły weekend wyszła na ulice. Na filmiku, który pojawił się na Twitterze, widać, że na zewnątrz zgromadził się spory tłum. Ludzie na własną rękę postanowili zorganizować zabawę uliczną - na dachu samochodu zamontowali głośniki, z których puszczano muzykę, znalazły się tam także postacie znane z bajek.

Władze miasta szybko odniosły się do weekendowego zdarzenia. Na oficjalnym fanpage'u opublikowane zostało oświadczenie, w którym urzędnicy potępili zachowanie mieszkańców dzielnicy i zapewnili, że nie odzwierciedla ono stosunku reszty mieszkańców miasta do epidemii COVID-19, którzy zalecenia traktują poważnie. Na miejsce została wezwana policja. 

W komunikacie władze podkreśliły także, że odpowiednie organy zajmują się teraz analizą nagrań, aby ukarać uczestników zabawy. Zapewniły, że dołożą wszelkich starań, aby podobne sytuacje więcej się nie zdarzyły.

Koronawirus w Hiszpanii

Hiszpania jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych przez koronawirus. Potwierdzono tam już ponad 140 tysięcy zakażeń, a ponad 13 tysięcy osób zmarło (stan na 7 kwietnia na godz. 13). Ponad 43 tysiące osób udało się wyleczyć.

Zobacz wideo Policja w Europie kontroluje obywateli. Sprawdza stosowanie się do nowych przepisów
Więcej o: