Plaża opustoszała z powodu koronawirusa. Wykluło się na niej blisko 100 zagrożonych wyginięciem żółwi

Żółwie szylkretowe (ang. hawksbill sea turtle) są gatukiem krytycznie zagrożonym wyginięciem. W ostatnim czasie zaobserwowano, że na jednej z brazylijskich plaż wykluło się ich blisko 100. Urzędnicy, którzy mieli okazję zobaczyć wykluwanie się zwierząt, nie kryją, że była to dla nich wyjątkowa chwila.

Dokładnie 97 żółwi, w Brazylii nazywanych tartarugas de pente, wykluło się kilka dni temu na plaży w pobliżu miasta Paulista w stanie Pernambuco. Jedynymi świadkami zdarzenia byli urzędnicy odpowiedzialni za środowisko, którzy uwiecznili podążanie żółwi do oceanu.

Zobacz wideo Zagrożone wyginięciem żółwie wykluły się na plaży

Plaża, na której wykluły się zwierzęta, była całkowicie opustoszała. Powodem są restrykcje wprowadzone przez gubernatora stanu Paulo Camarę, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mieszkańcy nie mogą się gromadzić, lokalne władze wzywają też do pozostania w domach. Camara uważa, że tego typu środki bezpieczeństwa są niezbędne, jeśli Brazylia ma uniknąć scenariusza europejskiego. "Tylko izolacja powstrzyma wzrost krzywej z prędkością, w której rośnie w innych miejscach" - powiedział cytowany przez serwis The Guardian.

Dlatego na plaży w momencie wykluwania się żółwi przebywali jedynie lokalni urzędnicy. Jednym z nich był sekretarz środowiska stanu Pernambuco, Roberto Couto. Przyznał, że widok był niesamowity. "To naprawdę piękne. Możesz zobaczyć dokładnie ten moment, kiedy wychodzą z jaj i obserwować ich marsz przez plażę. Cudowne uczucie" - powiedział i dodał, że tym razem z powodu koronawirusa nie mogli nawet poinformować ludzi, że to się dzieje. Dlatego nagrali film, na którym widać żółwiowy marsz.

Komentarze (57)
Plaża opustoszała z powodu koronawirusa. Wykluło się na niej blisko 100 zagrożonych wyginięciem żółwi
Zaloguj się
 • expert325

  Oceniono 47 razy 45

  jedna z dwóch korzyści z tej strasznej tragedii jaka jest pandemia; a druga .... że niektórzy ludzie pokazali swoją prawdziwą twarz

 • kaczorbe

  Oceniono 41 razy 37

  no i proszę natura świetnie sobie radzi wystarczy że nie ma ludzi....

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 39 razy 33

  Człowieki to jednak gatunek pasożytniczy dla ziemskiego ekosystemu...

 • kicior99

  Oceniono 58 razy 32

  Prawactwo, które nie widzi zależności między działaniem człowieka i degradacją natury, niech w końcu przejrzy na oczy.

 • bezidei

  Oceniono 27 razy 21

  Ziemia juz nie wytrzymała i wypuściła wirusa. Teraz chwilkę odpocznie odsapnie i się zregeneruje.

 • abovo100

  Oceniono 21 razy 19

  Matka Gaja broni się przed jej największym pasożytem - ludźmi!

 • guru133

  Oceniono 16 razy 16

  Koronawirus wypędził z p;aż intruzów, więc przyroda się odradza.

 • patryk.nijaki

  Oceniono 12 razy 12

  hehe ziemia włączyła jeden z ostatnich bezpieczników dla samooczyszczenia. mniej ludzi=lepszy świat. a swoja droga ta sytuacja uświadamia jakie to wszystko dziwne. giną gatunki bo ludzie muszą grzać dupę w piasku na egzotycznej plaży, chodzić w futerkach, żreć jakieś świństwa na potencje itd. paranoja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX