Polscy medycy odpoczną za darmo nad Bałtykiem. "Wierzę, że dobro powraca"

Burmistrz Helu postanowił podziękować polskiej służbie zdrowia za ciężką pracę, którą jej przedstawiciele wykonują każdego dnia, walcząc z koronawirusem. Wyszedł więc z inicjatywą, aby medycy, kiedy epidemia w Polsce już się skończy, mogli bezpłatnie odpocząć nad polskim morzem.

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia, a eksperci twierdzą, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. W walkę z nowym wirusem angażuje się wiele osób na różne sposoby: zgłaszają się jako wolontariusze, oferują seniorom pomoc w zrobieniu zakupów, wyjście z psem na spacer, organizują zbiórki na najpotrzebniejsze wyposażenie medyczne, szyją maseczki, a restauracje dowożą jedzenie dla medyków.

Jednak to właśnie ci ostatni są na pierwszej linii. To oni codziennie pomagają pacjentom, licząc się z ryzykiem, że sami mogą zachorować. Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski postanowił więc podziękować polskiej służbie zdrowia i wyszedł z inicjatywą darmowych wakacji.

Cisi Bohaterowie 2020

"Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujmy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii. Kiedy Polska na dobre upora się z wirusem (...), to właśnie służby medyczne będą potrzebowały naszego wsparcia. Drodzy Usługodawcy z terenu naszego pięknego miasta zwracam się do was z prośbą. Pięknie byłoby zaprosić na początek Polski właśnie tych, którzy w tej chwili wkładają największy wysiłek w zwalczanie pandemii, pracując nieustannie z narażeniem życia. Ugośćmy ich w Helu, gdy już wszystko wróci do normy, kiedy wypoczynek będzie im niezwykle potrzebny" - czytamy w piśmie burmistrza, które pojawiło się na stronie gohel.pl.

Zobacz wideo Hel jest piękny, ale takiego go jeszcze nie widzieliście

Oferty można składać do 20 kwietnia. Burmistrz zachęca, aby "zasponsorować tygodniowe, a przynajmniej weekendowe pobyty rodzinne". Swój apel skierował nie tylko do hotelarzy, lecz także m.in. do restauratorów, muzeów i innych atrakcji turystycznych.

Na podstawie ofert przygotowane zostaną vouchery dla pracowników szpitali jednoimiennych, jak  pisze burmistrz, tzw. pierwszego frontu, czyli m.in.: lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy, salowych, ratowników medycznych.

"Prześlemy naszą propozycję i będziemy oczekiwali na zgłoszenia zainteresowanych wypoczynkiem w Helu. Każdego "Cichego Bohatera 2020" ugościmy w urzędzie, przekazując materiały informacyjne oraz dyplom z podziękowaniem od mieszkańców Helu. Wierzę w to, że dobro powraca. Dziś oni pomagają nam, my jutro pomożemy Medykom" - pisze burmistrz.

Do akcji zainicjowanej przez burmistrza Helu dołączyła się także Krynica Morska. Lokalna Organizacja Turystyczna z Krynicy Morskiej poinformowała, że w ciągu jednego dnia od zrodzenia się pomysłu udało się zebrać kilkadziesiąt tygodniowych pobytów zaoferowanych przez przedsiębiorców Krynicy Morskiej.

"Podziwiamy, doceniamy i solidaryzujemy się z nimi w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach" - czytamy w oświadczeniu organizacji zamieszczonym na stronie krynicamorska.pl.

Więcej o: