Polscy medycy odpoczną za darmo nad Bałtykiem. "Wierzę, że dobro powraca"

Burmistrz Helu postanowił podziękować polskiej służbie zdrowia za ciężką pracę, którą jej przedstawiciele wykonują każdego dnia, walcząc z koronawirusem. Wyszedł więc z inicjatywą, aby medycy, kiedy epidemia w Polsce już się skończy, mogli bezpłatnie odpocząć nad polskim morzem.

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia, a eksperci twierdzą, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. W walkę z nowym wirusem angażuje się wiele osób na różne sposoby: zgłaszają się jako wolontariusze, oferują seniorom pomoc w zrobieniu zakupów, wyjście z psem na spacer, organizują zbiórki na najpotrzebniejsze wyposażenie medyczne, szyją maseczki, a restauracje dowożą jedzenie dla medyków.

Jednak to właśnie ci ostatni są na pierwszej linii. To oni codziennie pomagają pacjentom, licząc się z ryzykiem, że sami mogą zachorować. Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski postanowił więc podziękować polskiej służbie zdrowia i wyszedł z inicjatywą darmowych wakacji.

Cisi Bohaterowie 2020

"Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujmy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii. Kiedy Polska na dobre upora się z wirusem (...), to właśnie służby medyczne będą potrzebowały naszego wsparcia. Drodzy Usługodawcy z terenu naszego pięknego miasta zwracam się do was z prośbą. Pięknie byłoby zaprosić na początek Polski właśnie tych, którzy w tej chwili wkładają największy wysiłek w zwalczanie pandemii, pracując nieustannie z narażeniem życia. Ugośćmy ich w Helu, gdy już wszystko wróci do normy, kiedy wypoczynek będzie im niezwykle potrzebny" - czytamy w piśmie burmistrza, które pojawiło się na stronie gohel.pl.

Zobacz wideo Hel jest piękny, ale takiego go jeszcze nie widzieliście

Oferty można składać do 20 kwietnia. Burmistrz zachęca, aby "zasponsorować tygodniowe, a przynajmniej weekendowe pobyty rodzinne". Swój apel skierował nie tylko do hotelarzy, lecz także m.in. do restauratorów, muzeów i innych atrakcji turystycznych.

Na podstawie ofert przygotowane zostaną vouchery dla pracowników szpitali jednoimiennych, jak  pisze burmistrz, tzw. pierwszego frontu, czyli m.in.: lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy, salowych, ratowników medycznych.

"Prześlemy naszą propozycję i będziemy oczekiwali na zgłoszenia zainteresowanych wypoczynkiem w Helu. Każdego "Cichego Bohatera 2020" ugościmy w urzędzie, przekazując materiały informacyjne oraz dyplom z podziękowaniem od mieszkańców Helu. Wierzę w to, że dobro powraca. Dziś oni pomagają nam, my jutro pomożemy Medykom" - pisze burmistrz.

Do akcji zainicjowanej przez burmistrza Helu dołączyła się także Krynica Morska. Lokalna Organizacja Turystyczna z Krynicy Morskiej poinformowała, że w ciągu jednego dnia od zrodzenia się pomysłu udało się zebrać kilkadziesiąt tygodniowych pobytów zaoferowanych przez przedsiębiorców Krynicy Morskiej.

"Podziwiamy, doceniamy i solidaryzujemy się z nimi w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach" - czytamy w oświadczeniu organizacji zamieszczonym na stronie krynicamorska.pl.

Komentarze (18)
Polscy medycy odpoczną za darmo nad Bałtykiem. "Wierzę, że dobro powraca"
Zaloguj się
 • enochnuckythompson

  Oceniono 26 razy 22

  a potem zapuka Urzad Skarbowy i kaze placic podatek od darowizny + karne mandaty .

 • 1azikuciewicz

  Oceniono 12 razy 10

  Tylko czy ten pierwszy front przebiega faktycznie tylko przez szpitale jednoimienne? Przy powszechnie panującej dezinformacji i ogólnej niefrasobliwości społeczeństwa linia frontu przebiega przez każdy szpital, przychodnie i karetkę. Nasi bliscy wychodzą do pracy w "normalnych" ośrodkach zdrowia i nigdy nie wiedzą czy i kiedy wrócą do domu bo np. jakiś ktoś przyjdzie do szpitala i dopiero na drugi dzień łaskawie przypomni sobie że jednak miał kontakt z kimś zarażonym. A jak przygotowane i zaopatrzone w środki bezpieczeństwa są zwykłe szpitale powszechnie wiadomo. O testach już nie wspominając.

 • ciemna_materia

  Oceniono 11 razy 7

  W każdym razie ci, którzy przeżyją epidemię i wybory. Dzięki najlepszej 'władzy' za dużo ich nie będzie.

 • domektomek

  Oceniono 8 razy 4

  .....Burmistrz zachęca, aby "zasponsorować tygodniowe, a przynajmniej weekendowe pobyty rodzinne". Swój apel skierował nie tylko do hotelarzy, lecz także m.in. do restauratorów, muzeów i innych atrakcji turystycznych.......

  Burmistrz chce sponsorować lekarzom pobyt, ale nie ma pieniędzy. Pieniędzy nie mają też upadający hotelarze i restauratorzy.
  Cel chwalebny, ale w dzisiejszych czasach pan burmistrz może zaoferować lekarzom jedynie względnie czyste powietrze.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 4 razy 2

  CHAMSTWO!!! a gdzie darmowe miejsca dla naszego ŻUNDU - dla Adriana co tak pięknie limuzynką po Polsce hasa w przebraniu Mao zatroskany o chory naród, dla Jarosława co z troski o swe owieczki osiwiał i zęby mu wypadły ...

 • koworoot

  Oceniono 2 razy 2

  Karpacz już też

 • pavise

  0

  Niech zgadne....wszystkie w terminie pazdziernik-listopad a zwlaszcza okres Swieta Zmarlych?

 • romikus

  Oceniono 4 razy -4

  Żeby czasem nie wyszło od bohatera do zera. Jak to nie raz bywa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX