"Olsztyn Widmo" w czasie pandemii. Pokazali opustoszałe ulice miasta. "Przerażające"

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób zdecydowało się pozostać w domach i wychodzić tylko, jeśli to konieczne. Na filmie "Olsztyn Widmo", który został nagrany za pomocą drona, pokazano, jak wyglądają opustoszałe ulice. "Przerażające", "Ciary mnie przeszły na wskroś" - czytamy w komentarzach pod filmem.

"Olsztyn podczas koronawirusa. Film z drona pokazujący puste ulice i praktycznie zerowy ruch w mieście" - czytamy w opisie nagrania, które 23 marca zostało opublikowane na kanale GemplayTV na Youtubie. Film zebrał już kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Od jego twórcy dowiadujemy się, że był nagrywany w niedzielę między 9:30 a 11:30 w kilku miejscach w Olsztynie.

Ujęcia z drona pokazują całkowicie opustoszałe miasto. Nie ma ludzi, nikt nie spaceruje, drogi są właściwie puste, tylko gdzieniegdzie widać jadące pojedyncze samochody. Ruch zamarł. Twórca wideo porównał Olsztyn do miasta widmo.

 

W komentarzach, które posypały się pod filmem, wiele osób nie kryje podziwu. Zachwalają sposób kręcenia, montaż, ujęcia i oprawę muzyczną. Niektórzy przyznali, że jest to "przerażające" i "robi wrażenie". 

Ciary mnie przeszły na wskroś.
Muzyka pociesza, ale puste miasto już nie. Nie wiedziałem, że dożyję czasów wirusa.
Koniec świata

 - pisali komentujący.

"City of silence" podbija sieć

Nie jest to pierwsze wideo, które pokazuje opustoszałe miasto podczas pandemii koronawirusa. Niedawno w sieci pojawiło się nagranie "City of silence". Jego twórcy, również za pomocą drona, nakręcili opustoszałe warszawskie ulice. 

Nagrania zostały zarejestrowane w niedzielę 15 marca o godzinie 9 rano. Choć o tej porze w niedziele zazwyczaj nie ma dużego ruchu, to stolica chyba jeszcze nigdy nie była aż tak opustoszała. Na filmie widać pojedyncze autobusy i tramwaje oraz nieliczne samochody, przez co miasto wygląda jak miejsce akcji postapokaliptycznego filmu. Komentujący nagranie Pop Media Art porównują je z takimi produkcjami jak "Jestem legendą" czy "The Walking Dead".

W ostatnim czasie na YouTubie pojawiło się wiele filmów z polskich miast nagrywanych w trakcie pandemii koronawirusa. Są wśród nich m.in. te z Wrocławia, Gdyni czy Katowic.

 
 
 

Times Square jakiego nikt nie widział

Nie tylko w Polsce ludzie pozostają w domach w czasie pandemii. Internet zalały zdjęcia i filmy z opustoszałych miast na całym świecie. Ich mieszkańcy starają się nie wychodzić na ulice, a turystów nie ma, bo lotnicze połączenia międzynarodowe zostały tymczasowo wstrzymane, a wiele krajów zamknęło swoje granice.

Przejmująco pusto wygląda m.in. nowojorski Times Square, na którym zwykle jest tak ciasno, że nie sposób się przecisnąć czy dworzec kolejowy Grand Central Terminal również w Nowym Jorku.

Times Square w Nowym JorkuTimes Square w Nowym Jorku Fot. John Minchillo / AP Photo

Podobnie jest w wielu innych miastach, które zwykle tętnią życiem. Ruch zamarł m.in. w Mediolanie, Wenecji czy Maladze.

 
Komentarze (26)
"Olsztyn Widmo" w czasie pandemii. Pokazali opustoszałe ulice miasta. "Przerażające"
Zaloguj się
 • voxuran

  Oceniono 27 razy 25

  A teraz poprosimy film z parkingu przy Auchan i Leroy Merlin.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 19 razy 17

  A co w tym przerażającego? Że ludzie wcześniej przemieszczali się bez celu i sensu?

 • gadfly

  Oceniono 13 razy 9

  to budujace, a nie przerazajace

 • trybik169

  Oceniono 9 razy 7

  Po kącie padania cieni można też wywnioskować, że film jest kręcony bardzo wcześnie rano. Być może to niedziela i dlatego ludzi jest tak niewiele.
  Mimo to, naprawdę świetnie zrobiony film, widać że autor ma talent.

 • patriot.wr

  Oceniono 6 razy 6

  Zawsze w niedzielę rano jest pusto na ulicach!

 • artau

  Oceniono 4 razy 4

  Co jest takie przerażające w pustym mieście? Nic, wyglądają jak makieta, nie ruiny.
  Pogadamy, jak się zaczną pożary, włamania, etc.

 • antoszek22

  Oceniono 12 razy 4

  Pislam powinien zacząć budować wijące się alejki z barierkami przed wszystkimi pocztami w Polsce dla tych co będą chcieli zagłosować korespondencyjnie , żeby ludzie nie zabijali się chcąc zagłosować na wyPADa2020 najlepszego Pałacowego Administratora Długopisu jaki mógł się nam wydarzyć na taki trudny okres

 • miston1989

  Oceniono 3 razy 3

  Jak widać z w czasie pandemii siedzimy w domu. Czytamy książki, oglądamy zaległe filmy oraz zajmujemy się innymi zajęciami domowymi.

 • sky.83

  Oceniono 3 razy 3

  Jechałem wczoraj przez Kraków i ruch jakiś tam był (nawet załapałem się 2 razy na minikorek). Zawsze jak ludzie nie dowożą dzieci do szkoły to jest większy luz na mieście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX