Krokusy co roku przyciągały w Tatry tysiące osób. Park narodowy proponuje, aby tym razem podziwiać je inaczej

Na fanpage'u Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawił się wpis o krokusach, które co roku przyciągają tysiące turystów. Władze TPN zaproponowały, aby tym razem, z powodu pandemii koronawirusa, podziwiać je tylko online.

Krokusy to jedna z wizytówek Tatr. Co roku w kwietniu, gdy hale pokrywają się tymi kwiatami, w Tatry przybywają całe rzesze turystów, aby móc je podziwiać i fotografować. Tatrzański Park Narodowy dba o to, aby turyści nie niszczyli kwiatów i zachwycali się nimi z poszanowaniem przyrody.

W tym roku będzie jednak zupełnie inaczej. "Tym razem będą zakwitać w samotności. Szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym pozostają zamknięte, a my apelujemy #zostańwdomu!" - czytamy na fanpage'u TPN. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy gór i krokusów nie będą mogli podziwiać ich rozkwitu. Park zaproponował, że pokaże to w swoich mediach społecznościowych.

"Zdajemy sobie sprawę, że podziwianie ich z perspektywy monitora będzie zupełnie innym doświadczeniem. Jednak pamiętajmy - krokusy pojawią się też za rok, a odrobina odpoczynku im nie zaszkodzi" - pisze TPN. 

Do posta została dołączona ankieta, w której można głosować na "tak" lub na "nie". Co myślicie o takim sposobie pokazania krokusów? Będziecie śledzić profile Tatrzańskiego Parku Narodowego? Warto dodać, że park na Facebooku ruszył już z cyklem krótkich filmów, w których edukatorzy TPN opowiadają o zjawiskach przyrodniczych i tatrzańskich ciekawostkach. Przypominamy, że teren TPN jest zamknięty dla turystów od 13 marca do odwołania.

Zobacz wideo Tatry są pełne pięknych zjawisk. Widzieliście kiedyś wał fenowy?
Komentarze (1)
Krokusy co roku przyciągały w Tatry tysiące osób. Park narodowy proponuje, aby tym razem podziwiać je inaczej
Zaloguj się
  • komix1

    Oceniono 1 raz 1

    Janusz z rodziną nie wjedzie na polanę paskiem w tedeiku podziwiać krokusy? To przyrodzie może tylko wyjść na dobre!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX