Ryanair odwołuje wszystkie loty do Włoch. Co robić, jeśli już mamy bilety?

Ryanair jest kolejną linią, która ogłosiła, że zawiesza wszystkie loty do Włoch. To pokłosie dekretu wprowadzonego przez włoskie władze, który sprawia, że całe terytorium kraju jest traktowane jak tzw. czerwona strefa. Oznacza to m.in. ograniczenia w podróżowaniu.

Irlandzki tani przewoźnik ogłosił, że od 11 marca (środa) do 8 kwietnia (środa) włącznie zawiesza wszystkie loty krajowe we Włoszech. Połączenia międzynarodowe z i do Włoch zostaną z kolei zawieszone od 13 marca (piątek) również do 8 kwietnia.

Pasażerowie, których dotyczą te zmiany i ich loty zostały odwołane, otrzymali taką informację. Ponadto Ryanair poinformował, że te osoby, które są we Włoszech i chcą wrócić mogą bezpłatnie zmienić datę wylotu i polecieć najpóźniej 13 marca. Pozostali mogą liczyć na zwrot kosztów biletu lub punkty Travel Credit, które następnie można wykorzystać na podróż Ryanairem w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

W swoim komunikacie linie lotnicze zapewniły również, że będą przestrzegać wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i zakazów lotów, które wprowadzają poszczególne kraje. "Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach - zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit" - czytamy.

Niskokosztowy przewoźnik z Irlandii jest kolejnym, który zdecydował o zawieszeniu lotów do Włoch. Takie same decyzje podjęły również linie lotnicze Wizz Air oraz LOT. Węgierski low cost zawiesił połączenia do Italii do 3 kwietnia. Od 12 marca z kolei nie będzie latać do Ejlatu i Tel Awiwu w Izraelu. Taka decyzja podyktowana jest wprowadzeniem przez Izrael 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich osób, które przylatują do tego kraju. Do 23 marca włącznie zostają zatem zawieszone loty z Warszawy, Katowic i Krakowa do Ejlatu oraz Tel Awiwu.

Z kolei polskie linie w niedzielę ogłosiły zawieszenie wszystkich lotów do Włoch do 12 marca. Teraz LOT wydał nowy komunikat, w którym informuje, że do 3 kwietnia odwołane będą loty z Warszawy do Mediolanu i Wenecji. Do 24 kwietnia zaś będzie mniej lotów z Warszawy i polskich portów regionalnych do Tel Awiwu, a do 25 kwietnia zawieszone są połączenia z Warszawy do Pekinu.

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje
Więcej o: