Wizz Air odwołuje wszystkie loty do Włoch. Nie będzie tam latał do początku kwietnia

Węgierskie tanie linie poinformowały, że zawieszają wszystkie loty do Włoch aż do 3 kwietnia. To odpowiedź Wizz Aira na decyzję włoskich władz, które ogłosiły, że cały kraj zaczyna być traktowany jak czerwona strefa.

W poniedziałek 9 marca wieczorem premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił, że cały kraj zaczyna być traktowany jako czerwona strefa z jednakowymi przepisami. Tym samym nowym rozporządzeniem objęto blisko 60 milionów ludzi, którzy mieszkają we Włoszech. 

W związku z taką decyzją włoskich władz Wizz Air podjął radykalne kroki dotyczące lotów. Przewoźnik ogłosił, że do 3 kwietnia zawiesza wszystkie loty do Włoch. "Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 procent pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air" - poinformowała linia w komunikacie.

Zobacz wideo Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?

Wizz Air nie będzie zatem latał do: Alghero, Bari, Bolonii, Katanii, Bergamo, na lotnisko Mediolan Malpensa, Neapolu, Pizy, Rzymu Ciampino, Rzymu Fiumicino, Turynu, Wenecji i Werony.

Przewoźnik w swoim komunikacie przypomina także, że może poinformować tylko tych, którzy rezerwowali bilety przez stronę lub przez aplikację. Osoby, które zrobiły to za pośrednictwem agencji czy biur podróży muszą skontaktować się z firmą, w której kupiły bilety.

Do Izraela też nie polecimy

Nie jest to jednak koniec zmian. Węgierskie linie poinformowały także, że od 12 marca nie będą latać do Ejlatu i Tel Awiwu w Izraelu. Taka decyzja podyktowana jest wprowadzeniem przez Izrael 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich osób, które przylatują do tego kraju.

Do 23 marca włącznie zostają zatem zawieszone loty z Warszawy, Katowic i Krakowa do Ejlatu oraz Tel Awiwu.

MSZ zaleca unikanie podróży do Włoch

Polskie ministerstwo spraw zagranicznych w komunikacie dla podróżnych zaleca unikanie podróży, które nie są konieczne na całym terytorium Włoch. Resort przypomina, że cały kraj został objęty tzw. strefą ograniczonego ruchu. Wiąże się to z tym, że wszelkie przemieszczanie się będzie kontrolowane przez właściwe służby i możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach (czyli np. powrót do miejsca zamieszkania, powody zdrowotne lub ważne sprawy służbowe).

Jednocześnie nie nastąpiło formalne wstrzymanie ruchu kolejowego i lotniczego, ale wiele linii lotniczych zdecydowało o zawieszeniu lotów do Włoch. Granice kraju także nie zostały zamknięte, ale MSZ podkreśla, że można spodziewać się tam kontroli sanitarnych.

Pełen komunikat można przeczytać tutaj >>

Więcej o: