Ośrodek narciarski w Livigno apeluje do turystów, by wracali do domów. Wyciągi pozamykane

Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie. Szczególnie trudna sytuacja panuje we Włoszech, gdzie cały kraj został ogłoszony czerwoną strefą. To właśnie tam znajduje się ośrodek narciarski w Livigno, który wystosował apel do turystów.

Włochy wprowadzają nadzwyczajne środki do walki z epidemią koronawirusa. Premier kraju ogłosił, że całe państwo zaczyna być traktowane jako czerwona strefa i przepisy będą jednakowe dla wszystkich regionów. To oznacza ograniczenia w poruszaniu się po kraju, odwołanie imprez sportowych i kulturalnych. 

Nowe środki, które mają zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa we Włoszech, wprowadził premier Giuseppe Conte. Przepisy mają obowiązywać do 3 kwietnia.

Zobacz wideo Koronawirus. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

W związku z tym na stronie ośrodka narciarskiego w Livigno, który znajduje się w Lombardii, pojawił się komunikat dla turystów. Informacja wyświetla się od razu po wejściu na stronę. Czytamy w niej, że:

goście, którzy aktualnie przebywają w Livigno, proszeni są o powrót do swoich domów.
embed

fot. screen livigno.eu

Więcej można dowiedzieć się po kliknięciu w link. Jest mowa m.in. o zaleceniu, aby unikać poruszania się po zamkniętym terenie i wyjeżdżania poza niego. Jest to możliwe jedynie w pilnych, uzasadnionych przypadkach związanych z pracą czy zdrowiem. 

Zamknięte zostały wyciągi narciarskie. Za karnety, które nie zostały wykorzystane z powodu zamknięcia ośrodków narciarskich w Lombardii, zostaną zwrócone pieniądze. Szczegóły dotyczące zwrotów mają pojawić się na stronie Skipass Association

Ograniczenia dotyczą też innych aktywności. Zamknięte są szkoły i przedszkola, a także centra sportowe, baseny, spa, muzea czy biblioteki. Zrezygnowano z wydarzeń sportowych i kulturalnych. Wprowadzone zostały też obostrzenia dotyczące działania restauracji i barów.

Więcej o: