Ośrodek narciarski w Livigno apeluje do turystów, by wracali do domów. Wyciągi pozamykane

Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie. Szczególnie trudna sytuacja panuje we Włoszech, gdzie cały kraj został ogłoszony czerwoną strefą. To właśnie tam znajduje się ośrodek narciarski w Livigno, który wystosował apel do turystów.

Włochy wprowadzają nadzwyczajne środki do walki z epidemią koronawirusa. Premier kraju ogłosił, że całe państwo zaczyna być traktowane jako czerwona strefa i przepisy będą jednakowe dla wszystkich regionów. To oznacza ograniczenia w poruszaniu się po kraju, odwołanie imprez sportowych i kulturalnych. 

Nowe środki, które mają zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa we Włoszech, wprowadził premier Giuseppe Conte. Przepisy mają obowiązywać do 3 kwietnia.

Zobacz wideo Koronawirus. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

W związku z tym na stronie ośrodka narciarskiego w Livigno, który znajduje się w Lombardii, pojawił się komunikat dla turystów. Informacja wyświetla się od razu po wejściu na stronę. Czytamy w niej, że:

goście, którzy aktualnie przebywają w Livigno, proszeni są o powrót do swoich domów.
embed

fot. screen livigno.eu

Więcej można dowiedzieć się po kliknięciu w link. Jest mowa m.in. o zaleceniu, aby unikać poruszania się po zamkniętym terenie i wyjeżdżania poza niego. Jest to możliwe jedynie w pilnych, uzasadnionych przypadkach związanych z pracą czy zdrowiem. 

Zamknięte zostały wyciągi narciarskie. Za karnety, które nie zostały wykorzystane z powodu zamknięcia ośrodków narciarskich w Lombardii, zostaną zwrócone pieniądze. Szczegóły dotyczące zwrotów mają pojawić się na stronie Skipass Association

Ograniczenia dotyczą też innych aktywności. Zamknięte są szkoły i przedszkola, a także centra sportowe, baseny, spa, muzea czy biblioteki. Zrezygnowano z wydarzeń sportowych i kulturalnych. Wprowadzone zostały też obostrzenia dotyczące działania restauracji i barów.

Komentarze (20)
Ośrodek narciarski w Livigno apeluje do turystów, by wracali do domów. Wyciągi pozamykane
Zaloguj się
 • gwfak

  Oceniono 12 razy 10

  Trochę "śmieszne" wydają mi się obecne (mocno spóźnione) zarządzenia dotyczące zamykania stref, zawieszania lotów w zagrożone regiony (LOT zrobił to dopiero wczoraj) itp. Fakt, że Polska nagle zaczęła wykrywać przypadki świadczy o wyjątkowym spóźnieniu i zaniechaniach w przeprowadzaniu testów. Obecnie możemy liczyć wyłącznie na siebie, ograniczać w miarę możliwości ryzyko, a jak dojdzie do zachorowania to już indywidualnie - w co kto wierzy.

 • listekklonu

  Oceniono 16 razy 10

  Wracajcie do domów i zabierzcie wirusa ze sobą?

 • arkaszka1

  Oceniono 17 razy 5

  Pomyśleć że jest stado asertywnych, dla których wyjazd jest ważniejszy niż zdrowie sąsiadów

 • jonkasta

  Oceniono 3 razy 3

  nasi Janusze tam tylko zostali. Za frico urlop . I koronawirus w pakiecie.

 • berber_rock

  Oceniono 3 razy 3

  Nie za bardzo rozumiem ten zapis na stronie Livigno. Dokad niby maja wyjezdzac, skoro Lombardia otoczona kordonem? No to w koncu jak to jest?

  Widze ze tunelem caly czas jada samochody w kierunku Francji ...

 • krakman81

  Oceniono 31 razy -3

  Narciarsko we Włoszech najlepsza jest Val Gardena i okolice, ale imprezowo to Livigno rządzi. Tam jest chyba więcej kontuzji od skakania w butach narciarskich po stołach, niż od wypadków na stoku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX