Ryanair odwołuje część lotów do Włoch. Zainteresowanie znacznie spadło

Ryanair poinformował, że zamierza odwołać część lotów do i z Włoch. Jako powód takiej decyzji irlandzki przewoźnik podał spadek zainteresowania podróżami do Italii. Chodzi o loty, które miały odbyć się od 17 marca do 8 kwietnia.

W komunikacie opublikowanym przez przewoźnika 2 marca czytamy, że została podjęta decyzja, aby zredukować rozkład lotów krótkodystansowych (głównie z i do Włoch). Odwołanych zostanie około 25 proc. połączeń w okresie od 17 marca do 8 kwietnia. 

Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. W oświadczeniu linia lotnicza poinformowała, że w ostatnim czasie zanotowała znaczny spadek rezerwacji na przełom marca i kwietnia. Coraz większa jest też liczba pasażerów, którzy nie stawiają się na swoje loty - głównie tych z Włoch i odbywających się wewnątrz tego kraju.

Michael O'Leary, dyrektor generalny Ryanaira powiedział, że wszyscy zainteresowani klienci zostaną poinformowani o wszelkich zmianach harmonogramu co najmniej 14 dni przed planowaną podróżą.

Zobacz wideo Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?

Serwis Fly4Free policzył, ile lotów stricte dotyczących Polski zostanie odwołanych. Po przeanalizowaniu systemu rezerwacyjnego okazało się, że jest to około 100 lotów z Włoch i do Włoch. Według Fly4Free anulowana została część połączeń z Katowic do Bergamo i Bolonii, z Wrocławia do Bolonii, z Modlina do Rzymu oraz z Krakowa do Rzymu, Katanii, Neapolu, Palermo i Pizy.

Wizz Air też odwołuje loty

Wcześniej o zawieszeniu części lotów do Włoch zdecydowały też inne tanie linie - Wizz Air. Przewoźnik poinformował, że "ze względu na malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach spowodowane wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2 Wizz Air zmienił harmonogram lotów, odwołując znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia 2020".

Wizz Air także zachował 14-dniowy termin informowania pasażerów o zmianach. "Rezerwacje zostają automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą informowani nie później niż 14 dni przed pierwotną datą lotu" - czytamy w rozesłanym przez węgierskiego przewoźnika oświadczeniu.

Na tym jednak nie koniec zmian w siatce Wizz Aira. Linia zdecydowała także o zawieszeniu części połączeń do Izraela. Zmiana dotyczy lotów między 15 marca a 2 kwietnia. W tym przypadku także zapowiedziano, że pasażerowie będą informowani nie później niż 14 dni przed terminem lotu.

Więcej o: