Koronawirus w Europie. Jest nowe ostrzeżenie dla podróżnych. GIS odradza wyjazdy do dziewięciu krajów

Na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego na bieżąco pojawiają się ostrzeżenia dla podróżnych związane z koronawirusem. W najnowszym komunikacie organizacja odradza wyjazdy aż do dziewięciu krajów, w tym również do Włoch, gdzie pojawiły się ogniska wirusa.

W komunikacie czytamy, że "w związku z ogniskami COVID-19 w północnych Włoszech, włoski rząd wydał dekret, na mocy którego zakazano wstępu oraz opuszczania 10 gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej". Podjęta została również decyzja o tym, aby w niektórych miastach zrezygnować z odbywających się tam imprez masowych (tak stało się chociażby z karnawałem w Wenecji). Zamknięte zostały też miejsca spotkań publicznych oraz szkoły.

Z powodu wysokiego ryzyka zakażenia, GIS zaleca, aby zrezygnować z podróży do dziewięciu krajów. Są to: Chiny, Korea Południowa, Włochy (zwłaszcza Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur i Tajwan.

Dziewięć krajów, do których GIS odradza podróżeDziewięć krajów, do których GIS odradza podróże Marta Kondrusik Gazeta.pl

Według specjalnej mapy, która na bieżąco podaje liczbę osób zakażonych, odnotowanych zostało już 79 434 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Zmarło 2620 osoby. Najwięcej chorych znajduje się w Chinach kontynentalnych (77 150). Według włoskich mediów we Włoszech zakażonych jest ponad 200 osób, cztery zmarły.

We Włoszech koronawirus pojawił się w pięciu regionachWe Włoszech koronawirus pojawił się w pięciu regionach Marta Kondrusik Gazeta.pl

Zobacz wideo
Komentarze (44)
Koronawirus w Europie. Jest nowe ostrzeżenie dla podróżnych. GIS odradza wyjazdy do dziewięciu krajów
Zaloguj się
 • mlodypsz

  Oceniono 24 razy 16

  Czesi potrafili zorganizować nadzwyczajne spotkanie w związku z Koronowirusem u nas wszyscy szczęśliwi bo to u Włochów nie u nas. Im bardziej przyglądam się tym palantom w rządzie tym bardziej myślę że doprowadzą nasze państwo do ruiny.

 • siwywaldi

  Oceniono 27 razy 11

  Czy to prawda, że ten wirus atakuje przede wszystkim starych i kulawych z ubytkami w uzębieniu? :-)

 • sadusx

  Oceniono 11 razy 9

  Z ziemi włoskiej do Polski

 • magda_breslau

  Oceniono 13 razy 9

  Gazeto,

  na Partie nie ma co liczyc jesli chodzi o przygotowania i informacje, ale to wstyd, ze wy zamykacie fora i chowacie glowy w piach. Miedzy udawaniem, ze nic sie nie dzieje a sianiem paniki jest jeszcze duzo miejsca po srodku: na informowanie i analize!

  To strasznie podwaza zaufanie do was.

 • 100-lec

  Oceniono 11 razy 7

  zawsze powtarzałem, że ogniska są niebezpieczne

 • ks-t

  Oceniono 5 razy 5

  Paniki nie ma co szerzyć, to tylko nieco cięższa grypa, do tego 100 razy mniej niż grypa rozpowszechniona. Śmiertelnośc 2 proc jest dość duża ale po rozlaniu epidemii, gwałtownie, jak w grypie, zmaleje. Wszak wirus zwykłego przeziębienia to właśnie jeden z koronawirusów. Ludzie się po prostu uodpornią na coś nowego. To jest NIEUCHRONNE, nawet, jeśli na chwilę zostanie zatrzymane. Problem leży gdzie indziej. O tym że wielka epidemia przyjdzie wiadomo od 100 lat. Oglądałem ostatnio film z Singapuru, gdzie pokazywali jak się przygotowują do tej epidemii - od 18 lat. Ludzie wiedzą co mają robić, jak myć ręce, warzywa i owoce, mięso, jakie zachowania są ryzykowne, a jakie nie, jakich objawów nie należy lekcewazyć. Tymczasem w państwei PIS, gdzie wszystkim z lepszego sortu sie należy, przyleciał pacjent z gorączką z Chin i pełna panika. Zawieźli go do szpitala w Zawierciu - a tam mówią- nie są gotowi. Obstawiałbym że to celowe i świadome działanie Morawieckiego, jak trucie nas smogiem. Oszczędności w ZUS. Umie, bestyja, liczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX