Koronawirus w Europie. Jest nowe ostrzeżenie dla podróżnych. GIS odradza wyjazdy do dziewięciu krajów

Na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego na bieżąco pojawiają się ostrzeżenia dla podróżnych związane z koronawirusem. W najnowszym komunikacie organizacja odradza wyjazdy aż do dziewięciu krajów, w tym również do Włoch, gdzie pojawiły się ogniska wirusa.

W komunikacie czytamy, że "w związku z ogniskami COVID-19 w północnych Włoszech, włoski rząd wydał dekret, na mocy którego zakazano wstępu oraz opuszczania 10 gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej". Podjęta została również decyzja o tym, aby w niektórych miastach zrezygnować z odbywających się tam imprez masowych (tak stało się chociażby z karnawałem w Wenecji). Zamknięte zostały też miejsca spotkań publicznych oraz szkoły.

Z powodu wysokiego ryzyka zakażenia, GIS zaleca, aby zrezygnować z podróży do dziewięciu krajów. Są to: Chiny, Korea Południowa, Włochy (zwłaszcza Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur i Tajwan.

Dziewięć krajów, do których GIS odradza podróżeDziewięć krajów, do których GIS odradza podróże Marta Kondrusik Gazeta.pl

Według specjalnej mapy, która na bieżąco podaje liczbę osób zakażonych, odnotowanych zostało już 79 434 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Zmarło 2620 osoby. Najwięcej chorych znajduje się w Chinach kontynentalnych (77 150). Według włoskich mediów we Włoszech zakażonych jest ponad 200 osób, cztery zmarły.

We Włoszech koronawirus pojawił się w pięciu regionachWe Włoszech koronawirus pojawił się w pięciu regionach Marta Kondrusik Gazeta.pl

Zobacz wideo
Więcej o: