Korsyka - perła na Morzu Śródziemnym. Odkryj jej baśniowe piękno podczas wakacji 2020

NS
13.03.2020 16:30
Korsyka. Francuzi mówią o niej wyspa piękna. Właściwie cała jest rajska. Legenda chętnie powtarzana na Korsyce mówi, że Bóg stworzył tę wyspę siódmego dnia swojej pracy nad światem. Umęczony Stwórca nie miał już siły wymyślać niczego nowego, więc użył do jej budowy tego, co mu się najlepiej udało w innych częściach świata. W ten sposób na wyspie znalazły się przeciwstawne sobie ośnieżone góry i pustynie, sosnowe zagajniki i palmy, górskie jeziora i plaże, winnice i lasy pomarańczy.

Korsyka. Francuzi mówią o niej wyspa piękna. Właściwie cała jest rajska. Legenda chętnie powtarzana na Korsyce mówi, że Bóg stworzył tę wyspę siódmego dnia swojej pracy nad światem. Umęczony Stwórca nie miał już siły wymyślać niczego nowego, więc użył do jej budowy tego... (Korsyka/ fot. Shutterstock)

Perła na Morzu Śródziemnym i jedno z najdzikszych miejsc w Europie. "Wyspa piękna" - tak mówili o niej antyczni Grecy, a sami Korsykanie nazywają ją współcześnie wyspą wszystkich cudów świata. Plaże, góry, lasy, zabytkowe miasta i 200 słonecznych dni w roku - to wszystko w jednym miejscu i gwarancja tego, że tam poczujesz się jak w raju.
autor
open-image
  • Bonifacio

   Miasto zostało wzniesione na wysokich wapiennych skałach, tworzących urwisty półwysep, z których roztacza się widok na Morze Śródziemne. Ze względu na to wyjątkowe położenie, Bonifacio nazywane jest „baśniowym miastem”. W dolnej części miasta znajduje się malowniczy port otoczony knajpkami i sklepikami. W górnej części wznosi się XII-wieczna cytadela, która pełniła funkcje obronne.
   Sprawdź cenę
  • Cap Corsei

   Półwysep Corse znany jest z uprawy winnic i gajów oliwnych rosnących na zachodnich stokach Zatoki St. Florent. Podróżując wzdłuż wybrzeża, można zobaczyć usytuowane nad urwiskami urokliwe wioski i miasteczka rybackie. Warto zatrzymać się w wiosce Nonza, która doskonale odzwierciedla dawny wygląd Korsyki oraz w Col de la Serra z charakterystycznym punktem widokowym – można tam podziwiać niesamowite krajobrazy.
   Sprawdź cenę
  • Calvi

   Spokojna, kameralna miejscowość położona na północno-zachodnim wybrzeżu Korsyki. Wokół szerokiego nadbrzeżnego pasażu, łączącego przystań z portem, ulokowały się dziesiątki małych przytulnych knajpek i barów. Calvi może pochwalić się kilkoma plażami oraz dobrze rozwiniętą bazą turystyczną z licznymi hotelami, kwaterami prywatnymi i kempingami.
   Sprawdź cenę
  • Ajaccio

   Stolica Korsyki oraz miejsce narodzin Napoleona Bonaparte. O francuskim przywódcy niemal na każdym kroku przypominają liczne pomniki, tablice, pamiątki i muzeum. Popularnym miejscem wśród turystów jest XVI-wieczna katedra Sainte-Marie, gdzie w 1771 roku przyszły cesarz został ochrzczony.
   Sprawdź cenę
  • Góry Korsyki i szlak GR 20

   Środkową część Korsyki zajmują wielkie góry. Najwyższy szczyt wyspy liczy 2 706 metrów n.p.m. Właśnie przez ten szczyt wiedzie najdłuższy szlak górski GR 20, uznawany za jeden z najtrudniejszych w Europie. Trasa rozpoczyna się w miejscowości Calenzana i wiedzie przez około 200 kilometrów aż do Conca.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: