Meksyk - kraj pełen kontrastów. Przedstawiamy 5 najpiękniejszych miejsc, które warto zobaczyć

NS
06.03.2020 16:00
Kolorowe miasto w Meksyku

Kolorowe miasto w Meksyku (Shutterstock)

Meksyk - 14. największe państwo świata. Od wschodu oblewają go wody Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego, a od zachodu Ocean Spokojny. Znajdziesz tam tętniącą życiem stolicę Mexico City, lasy tropikalne, góry, półwysep Jukatan pełen starożytnych zabytków oraz region Cancun słynący z przepięknych plaż. Atrakcji jest co niemiara - przekonaj się i poznaj 5 najpiękniejszych miejsc, które warto zobaczyć.
autor
open-image
  • Chichén Itzá

   Jeden z siedmiu cudów świata wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jedna z najcenniejszych atrakcji Meksyku. Świątynia została wzniesiona na piramidzie schodkowej złożonej z dziewięciu tarasów. Prowadzą do niej schody z czterech stron świata, po 91 stopni na każdej, co łącznie daje 364 stopni. Ostatni, 365. stopień, stanowi wejście do świątyni.
   Sprawdź cenę
  • Tulum

   Miasto z dobrze zachowanym stanowiskiem archeologicznym oraz kompleksem świątyń Majów. Tulum, wśród wielu turystów, zasłynęło jednak głównie za sprawą plaży ciągnącej się tuż obok ruin. Krystalicznie czysta woda, biały piasek i egzotyczny klimat stwarzają wymarzone warunki do wypoczynku. Kilometr na południe od ruin rozpoczyna się strefa hotelowa z luksusowymi obiektami.
   Sprawdź cenę
  • Cancún

   Każdego roku odwiedza je niemal 3 mln turystów. Właśnie tam znajdują się luksusowe ośrodki wczasowe, pola golfowe, piaszczyste plaże otoczone często bujną roślinnością i mnóstwo miejsc do nurkowania. Ciekawą atrakcją w tym rejonie jest podwodne muzeum kryjące się w głębinach Morza Karaibskiego, na głębokości około 9 metrów. Można tam zobaczyć niemal 400 rzeźb przedstawiających głównie postacie ludzkie.
   Sprawdź cenę
  • Uxmal

   Wizytówką tego miejsca jest monumentalna Piramida Czarownika. Budowla o wysokości prawie 40 metrów króluje nad całym miastem. Na eliptycznej podstawie zabytkowego kompleksu zbudowano łącznie pięć świątyń dostępnych z różnych stron. Oprócz najsłynniejszej Piramidy Czarownika na miejscu warto również zobaczyć kompleks zabudowań zwany Domem Mniszek, Pałac Gubernatora oraz Dom Żółwi.
   Sprawdź cenę
  • Laguna Bacalar

   Niewielkie miasteczko położone w zachodniej części stanu Jukatan, w pobliżu granicy z Belize. Miejsce to zasłynęło za sprawą przepięknej laguny, która mieni się w różnych odcieniach błękitu. Akwen ma około 40 km długości i – w najszerszym miejscu – około 4 km szerokości. Laguna Bacalar jest zamkniętym zbiornikiem, który w żadnej sposób nie jest połączony z morzem. Nie znajdziesz tam piaszczystych plaż, lecz rozległe jezioro.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: