Meksyk - kraj pełen kontrastów. Przedstawiamy 5 najpiękniejszych miejsc, które warto zobaczyć

NS
06.03.2020 16:00
Kolorowe miasto w Meksyku

Kolorowe miasto w Meksyku (Shutterstock)

Meksyk - 14. największe państwo świata. Od wschodu oblewają go wody Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego, a od zachodu Ocean Spokojny. Znajdziesz tam tętniącą życiem stolicę Mexico City, lasy tropikalne, góry, półwysep Jukatan pełen starożytnych zabytków oraz region Cancun słynący z przepięknych plaż. Atrakcji jest co niemiara - przekonaj się i poznaj 5 najpiękniejszych miejsc, które warto zobaczyć.
autor
open-image
  • Chichén Itzá

   Jeden z siedmiu cudów świata wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jedna z najcenniejszych atrakcji Meksyku. Świątynia została wzniesiona na piramidzie schodkowej złożonej z dziewięciu tarasów. Prowadzą do niej schody z czterech stron świata, po 91 stopni na każdej, co łącznie daje 364 stopni. Ostatni, 365. stopień, stanowi wejście do świątyni.
   Sprawdź cenę
  • Tulum

   Miasto z dobrze zachowanym stanowiskiem archeologicznym oraz kompleksem świątyń Majów. Tulum, wśród wielu turystów, zasłynęło jednak głównie za sprawą plaży ciągnącej się tuż obok ruin. Krystalicznie czysta woda, biały piasek i egzotyczny klimat stwarzają wymarzone warunki do wypoczynku. Kilometr na południe od ruin rozpoczyna się strefa hotelowa z luksusowymi obiektami.
   Sprawdź cenę
  • Cancún

   Każdego roku odwiedza je niemal 3 mln turystów. Właśnie tam znajdują się luksusowe ośrodki wczasowe, pola golfowe, piaszczyste plaże otoczone często bujną roślinnością i mnóstwo miejsc do nurkowania. Ciekawą atrakcją w tym rejonie jest podwodne muzeum kryjące się w głębinach Morza Karaibskiego, na głębokości około 9 metrów. Można tam zobaczyć niemal 400 rzeźb przedstawiających głównie postacie ludzkie.
   Sprawdź cenę
  • Uxmal

   Wizytówką tego miejsca jest monumentalna Piramida Czarownika. Budowla o wysokości prawie 40 metrów króluje nad całym miastem. Na eliptycznej podstawie zabytkowego kompleksu zbudowano łącznie pięć świątyń dostępnych z różnych stron. Oprócz najsłynniejszej Piramidy Czarownika na miejscu warto również zobaczyć kompleks zabudowań zwany Domem Mniszek, Pałac Gubernatora oraz Dom Żółwi.
   Sprawdź cenę
  • Laguna Bacalar

   Niewielkie miasteczko położone w zachodniej części stanu Jukatan, w pobliżu granicy z Belize. Miejsce to zasłynęło za sprawą przepięknej laguny, która mieni się w różnych odcieniach błękitu. Akwen ma około 40 km długości i – w najszerszym miejscu – około 4 km szerokości. Laguna Bacalar jest zamkniętym zbiornikiem, który w żadnej sposób nie jest połączony z morzem. Nie znajdziesz tam piaszczystych plaż, lecz rozległe jezioro.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • 4roman17

  Oceniono 17 razy 15

  i kilkadziesiąt tysięcy rocznie morderstw i prawie tyle samo zaginionych bez wieści (prawdopodobnie też zamordowanych.

 • madass07

  Oceniono 9 razy 7

  laguna Bacalar a fota z Ikkil brawo wy wirus szaleje Meksyk będzie zamykał granice więc gdzie chcecie ludzi wysyłać

 • pawelpap10

  Oceniono 5 razy 5

  Zważywszy ze październik to okres huraganów na Morzu Karaibskim to nic dziwnego ze ceny w sam raz dla polskiego turysty.

 • comentarista

  Oceniono 4 razy 4

  "Październik to świetna pora na Meksyk."
  Huragan Liza, 1 października 1976 - 2000 zabitych
  Huragan Mexico, 27 października 1959 - 1500 zabitych
  Huragan Pauline, 9 października 1997 - 200 zabitych
  I można by tak w nieskończoność. Przypomnę tylko, że Meksyk leży nad dwoma oceanami i jesienią atakują go zarówno huragany atlantyckie, jak i pacyficzne. Jeśli ktoś tego nie wie i pisze, że październik jest świetną porą na Meksyk, to znaczy, że w podstawówce był bardzo słaby z geografii.

 • louis_von_cypher

  Oceniono 4 razy 4

  jedź do tego kato kraiku, byle byś wrócil z glową na karku.

 • fury11

  Oceniono 4 razy 4

  Wirusa mogę podłapać i w kraju. Taniej wyjdzie.

 • cocpit

  0

  Przeczytałem tytuł i pobiegłem do kalendarza sprawdzić czy coś mi się nie omsknęło.

 • cracken001

  Oceniono 4 razy 0

  Eeetam...meksyknskie senority,sa male,pekate jak beczki sadla,i niesamowicie szpetne. Takie jak Salma,trafiaja sie 1-2 na milion

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX