Sardynia: zachwyca plażami z delikatnym piaskiem. Poznaj 5 z nich

NS
26.02.2020 15:30
plaża, sardynia, villasimus

plaża, sardynia, villasimus (Fot. Shutterstock)

Wyspa znajduje się na Morzu Śródziemnym i może poszczycić się niezwykłymi plażami uznawanymi za najpiękniejsze w Europie. Najpopularniejsze odcinki wybrzeża to Costa Smeralda we wschodniej części wyspy oraz Costa Rei na południowo-wschodnim rejonie, słynące z piaszczystych odcinków. Poznaj 5 najpiękniejszych plaż, które warto zobaczyć.
autor
open-image
  • Spiaggia Rosa, Budelli

   Jedna z najbardziej fotogenicznych plaż na wyspie Budelli. Spiaggia Rosa - nazywana różową plażą, swoją nazwę zawdzięcza różowemu kolorowi piasku, który pochodzi od wapiennych mikroorganizmów wyrzucanych przez fale na brzeg. W latach 90. wprowadzono przepisy, które pozwoliły na ochronę plaży. Od tamtej pory różowy obszar Spiaggia Rosa można podziwiać wyłącznie z daleka.
   Sprawdź cenę
  • La Pelosa, Stintino

   Długa, szeroka i piaszczysta plaża rozciągająca się w północno-zachodniej części Sardynii. Miejsce to uznawane jest za najpiękniejszą plażę w całej Europie. I ani trochę nas to nie dziwi. Na miejscu czekają na ciebie: biały piasek, krystalicznie czyste Morze Śródziemne i krajobrazy niczym z profesjonalnych fotografii. Widoki zapierają dech w piersiach.
   Sprawdź cenę
  • Berchida, Siniscola

   Jedna z najpiękniejszych plaż w okolicach miasteczka Siniscola. Berchidę tworzy piaszczysty półksiężyc ciągnący się przez 5 km i skąpany w turkusowym Morzu Śródziemnym. Białe wydmy są pokryte jałowcami i innymi śródziemnomorskimi zaroślami. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą wypocząć z dala od tłumów turystów i świetny obszar na obserwowanie życia wodnego.
   Sprawdź cenę
  • Capo Comino, Siniscola

   Na najdalej wysuniętym na wschód punkcie Sardynii znajdziesz miejscowość Capo Comino. Miejsce to zasłynęło dzięki pięknym krajobrazom – śnieżnobiałe wydmy i różowe granity, w których natura wyrzeźbiła ciekawe formy robią wrażenie. Dzięki temu, że plaże w tej części wyspy są mniej znane i rzadko odwiedzane, zachowały swój urok i naturalne piękno.
   Sprawdź cenę
  • Cala Luna, Baunei

   Plaża położona jest niedaleko miejscowości turystycznej Cala Gonone, w zatoce Orosei. Malowniczo usytuowana pośród klifów zatoczka z lazurową wodą i drobnym piaskiem przyciąga turystów. Miejsce to uchodzi nawet za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Dodatkową atrakcją tego rejonu są jaskinie – zwłaszcza grota Bue Marino, do której można dotrzeć wyłącznie łodzią.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: