5 miejsc, których nie możesz przegapić wybierając się do Tajlandii. Widoki zapadają w pamięć

NS
25.02.2020 18:00
Tajlandia

Tajlandia (shutterstock)

Siłą i pięknem tego kraju jest różnorodność, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie. Rajskie plaże, porośnięte dżunglą góry, buddyjskie świątynie, wszechobecne uliczne jedzenie roznoszące niesamowite zapachy i salony masaży i wysokie temperatury. Wybraliśmy 5 miejsc, których widok zapiera dech w piersiach. Koniecznie musisz je zobaczyć!
autor
open-image
  • Ayutthaya

   Wizytówką tego miejsca są porozrzucane, tajemnicze ruiny, które przypominają o minionych latach chwały. Miasto od XIV do XVIII wieku było centrum królestwa, wypełnionym niemal 400 pozłacanymi świątyniami i pałacami. Do dziś z dawnej potęgi niewiele zostało, choć większość zachowanych fragmentów świątyń prezentuje się naprawdę imponująco.
   Sprawdź cenę
  • Khao Sok

   Jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Tajlandii. Bujna dżungla w Khao Sok jest jednym z najstarszych lasów deszczowych na świecie. Centralnym punktem parku jest zielone jezioro Cheow Lan, otoczone przez wapienne formacje. Najciekawszą opcją do zwiedzania terenu jest wyprawa połączona z porannym i wieczornym safari po wodach oraz noclegiem w domkach na wodzie.
   Sprawdź cenę
  • Koh Tao

   Miejsce raczej kameralne, klimatyczne, z urokliwymi plażami i porośniętymi dżunglą krajobrazami. Na słoneczny wypoczynek warto wybrać plażę Chalok Ban Kao oraz Haad Thien lub najpopularniejszą plażę Sairee. Koh Tao zasłynęło jako najlepsze w Tajlandii miejsce do nurkowania. Otaczające wyspę płytkie zatoczki są idealne dla początkujących. Najpopularniejszym punktem dla nurków jest zatoka Shark Bay.
   Sprawdź cenę
  • Railay

   Plaże są śnieżnobiałe, a na lądzie pośród lasów, można poruszać się wyłącznie pieszo. Aczkolwiek jest jeden wyjątek - na oddzielony od lądu półwysep można dotrzeć łódką. Najpopularniejsza plaża, zwana po prostu Zachodnie Railay, w tle zawiera imponujące pasmo wzniesień, co czyni ją jedną z najbardziej widowiskowych plaż w kraju.
   Sprawdź cenę
  • Phuket

   Na miejscu znajdziesz wszystko, czego potrzeba do beztroskiego wypoczynku: słońce i piaszczyste plaże, wspaniałe widoki oraz różnorodną bazę noclegową, a oprócz tego dziesiątki restauracji, dyskotek i nocnych klubów. Warto odwiedzić przylądek Promthep – najbardziej wysunięty na południe punkt Phuket. Porośnięte zielenią klify oraz panorama morskiego horyzontu polecają się do fotografowania.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: