Kreta - poznaj najpiękniejsze miasta wyspy. Przedstawiamy prawdziwe TOP 5

NS
24.02.2020 08:00
Port w mieście Chania na Krecie

Port w mieście Chania na Krecie (Shutterstock)

Wielbiciele wypoczynku na słońcu znajdą na Krecie ciągnące się kilometrami plaże, aktywni urlopowicze wysokie łańcuchy górskie i najdłuższy wąwóz w Europie, a miłośnicy historii i zwiedzania odkryją niesamowite bogactwo kulturalne. Nie można zapomnieć też o urokliwych miasteczkach portowych, jak chociażby malownicza Chania. Poznaj prawdziwe perełki, jeśli chodzi o miasta!
autor
open-image
  • Chania

   Urok tego miejsca tworzy fantastyczne położenie – od północy miasto otacza błękit Morza Kreteńskiego, a od południa ośnieżone szczyty Lefka Ori. Pomimo wielkiego ruchu turystycznego, nadal widać tam wyjątkowy klimat. Malowniczy port wenecki, ruchliwy Targ Miejski, urokliwe uliczki wypełnione tawernami i kawiarniami oraz piękne plaże to najciekawsze atrakcje.
   Sprawdź cenę
  • Heraklion

   Zwiedzanie Heraklionu warto rozpocząć od portu weneckiego, przy którym wciąż cumują kutry rybackie. Na południe od portu mieści się XVI-wieczny arsenał, gdzie budowano i naprawiono okręty floty Morza Egejskiego. W stolicy warto wybrać się na wielki plac Platia Eleftherias oraz Plac Fontanny z charakterystyczną, XVII-wieczną fontanną Morosiniego.
   Sprawdź cenę
  • Agios Nikolaos

   Niezwykły klimat tego miejsca tworzą domki położone nad zatoką Mirabello. W porcie Agios Nikolaos cumują łodzie rybaków oraz promy przypływające z Dodekanezu czy Cyklad. Pobliska dzielnica tętni życiem, a turyści chętnie zatrzymują się w tamtejszych kawiarniach i tawernach, aby spróbować kreteńskiej kuchni.
   Sprawdź cenę
  • Rethymnon

   Przypomina pomniejszoną, bardziej turystyczną wersję Chanii – z malowniczym portem, architekturą o weneckich i tureckich wpływach oraz dużym przywiązaniu do tradycji w roli głównej. Symbolem miasta jest ogromna forteca zbudowana jeszcze w XVI wieku w obronie przed piratami. Z murów obronnych roztacza się fantastyczny widok na wybrzeże i miasto.
   Sprawdź cenę
  • Malia

   Ruiny w Malii są trzecim pod względem wielkości kompleksem pałacowym Krety minojskiej. Pałac był siedzibą króla Sarpedona – brata Minosa. Powstał ok. 1800 r. p.n.e., a w 1700 p.n.e. został zniszczony przez trzęsienie ziemi, niedługo potem odbudowany i w 1450 r. p.n.e. zburzony przez klęskę żywiołową. Zachowane do dziś ruiny pałacu pochodzą z późniejszego okresu jego istnienia, ale mimo tego są warte zobaczenia.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
 • porque

  Oceniono 2 razy 2

  Gorszego ścieku bezmyślności jeszcze nie czytałem. Autor nie potrafi nawet odróżnić Malii od Knossos (na zdjęciu) w swoich ekspertyzach ograniczył się jedynie do czterech największych miast -stolic regionów Krety. Ani słowem o poludniowych regionach Krety, np. Gortys. Kpiny sobie robicie z czytelników a tego autorzynę powinno się wywalić na zbity pysk i zabronić redagowania jakichkolwiek artykułów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX