5 najpiękniejszych miast Teneryfy. Odkryj prawdziwe perełki architektoniczne wyspy

NS
06.03.2020 08:00
Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa (Fot. Itaka)

Podróż na Teneryfę nie może obyć się bez odwiedzenia jej najpiękniejszych miast. Na największej wyspie archipelagu znajdziesz prawdziwe perełki. Bogata historia zapisana w zabytkach, klimatyczne uliczki, barwna architektura i przepiękne ogrody. Każdy z miast jest inne i na swój sposób wyjątkowe. Przekonaj się!
autor
open-image
  • Santa Cruz de Tenerife

   Charakterystycznym symbolem miasta jest położone nad Atlantykiem nowoczesne audytorium (Auditorio de Tenerife) wyglądem przypominające wielki żagiel. Budynek uznaje się za najwybitniejsze dzieło współczesnej architektury hiszpańskiej. Warto zatrzymać się na placu Plaza de Espa?a z cudownym widokiem na morze i przespacerować się Plaza de la Candelaria z luksusowymi sklepami światowych marek.
   Sprawdź cenę
  • Puerto de La Cruz

   Usytuowana na wysokim klifie, popularna miejscowość wypoczynkowa. Oprócz pięknych ogrodów oraz parków rozrywki miejsce to może pochwalić się ciekawą architekturą, głównie w starej części miasta. Wyróżniają się zabytkowe kamieniczki, rezydencje, kościoły oraz XVIII-wieczny budynek Rincon del Puerto, zachowany w tradycyjnym, kanaryjskim stylu.
   Sprawdź cenę
  • La Orotava

   Największą perełką miasteczka jest jego historyczne centrum. Uliczki starówki przypominają swego rodzaju muzeum architektury z ‘kolekcją’ eleganckich kamienic oraz zabytkowych świątyń z XVII i XVIII wieku. Zobaczysz także stary ratusz oraz udekorowany kolorowymi kwiatami plac Plaza de la Constitucion – ulubiony przystanek turystów. Warto zwiedzić też słynny Dom Balkonów.
   Sprawdź cenę
  • Garachico

   Niezwykle malownicze miasteczko o burzliwej historii. Osada powstała pod koniec XV wieku i przez wiele lat stanowiła jedną z najważniejszych miejscowości na wyspie. Z tutejszego portu, wówczas najważniejszego na Teneryfie, masowo eksportowano lokalne produkty do Europy i Ameryki. Niestety, w 1706 roku Garachico spotkała katastrofa. Trwająca wiele tygodni erupcja zniszczyła niemal całe miasto i port.
   Sprawdź cenę
  • La Laguna

   Tętniące życiem miasteczko z niezwykle ciekawą architekturą z XVI-XVIII wieku. La Laguna to najstarsza miejscowość na wyspie. Największe wrażenie robi starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W samym jej sercu znajdziesz katedrę będącą centrum religijnym całej Teneryfy.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: