Poznaj Algarve - słoneczne wybrzeże Portugalii. Te 5 atrakcji sprawia, że warto wybrać się tam na wakacje

NS
21.02.2020 18:00
Algarve / Portugalia

Algarve / Portugalia (Rainbow)

Algarve obejmuje całą południową część kraju, a dokładniej pas wybrzeża ciągnący się od Przylądka św. Wincentego do granicy z Hiszpanią. Choć Algarve to jeden z mniejszych regionów Portugalii, nadal dysponuje największą bazą noclegową w kraju, a co za tym idzie, w szczycie sezonu bywa naprawdę zatłoczony przez turystów.
autor
open-image
  • Costa Vicentina

   100-kilometrowy pas wybrzeża rozciągający od granicy z Alentejo, po Przylądek św. Wincentego. Dzięki objęciu go ochroną przez Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina uniknął inwazji inwestorów i do dziś zachował swój kameralny klimat. Ci, którzy poszukują niemal dziewiczych plaż, wysokich fal i tradycyjnych restauracji, z pewnością się nie zawiodą.
   Sprawdź cenę
  • Jaskinia Benagil

   Uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Sklepienie tej skalnej groty zawaliło się niegdyś w jednym miejscu, dzięki czemu powstał okrągły otwór. To właśnie przez niego do wnętrza docierają promienie słoneczne, tworząc imponującą grę świateł. Ukryta w jaskini plaża, pomimo swego położenia, może pochwalić się złocistym, miękkim piaskiem i turkusową wodą Atlantyku.
   Sprawdź cenę
  • Lagos

   Miasto zostało wyjątkowo hojnie obdarzone wspaniałymi klifami i plażami. To jedno z najbardziej roztańczonych i tętniących życiem miast na południu Portugalii. Najbardziej zachwycające plaże to Meia Praia i niewielka Praia do Camilo, do której prowadzą charakterystyczne, znane ze zdjęć drewniane schody. Lagos jest też miejscem bardzo ciekawej historii - stąd właśnie wypływały statki Henryka Żeglarza.
   Sprawdź cenę
  • Przylądek św. Wincentego

   Najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy. Charakterystycznym punktem jest wystająca 60-metrowa skała. W starożytności nazywano ten punkt „końcem świata”, a w czasach rzymskich „miejscem świętych”, gdzie rzekomo mieszkali bogowie. Na przylądku zachowała się pochodząca z 1846 roku latarnia morska, której zasięg światła wynosi nawet do 35 km.
   Sprawdź cenę
  • Faro

   Ci, którzy chcą nieco pozwiedzać, powinni przespacerować się po centrum miasteczka. Pięknie prezentuje się średniowieczne Stare Miasto z romantycznymi uliczkami i zabytkowymi obiektami: XIII-wieczną katedrą Se oraz kościołem Carmo ze słynną Kaplicą Kości. Wielbiciele przyrody powinni koniecznie wybrać się na wyprawę do parku Ria Formosa. To jeden z największych chronionych terenów lagunowych w Europie.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: