5 ciekawostek i faktów - co warto wiedzieć o Argentynie? Kierunek poleca się na 2020 rok

NS
18.02.2020 17:00
Buenos Aires

Buenos Aires (Fot. Rainbow)

Argentyna jest ósmym pod względem wielkości krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej. Leży nad Atlantykiem i graniczy z Chile, Boliwią, Paragwajem, Brazylią i Urugwajem. Argentyna to ojczyzna tanga i państwo, w którym piłka nożna gra główną rolę. Mało tego, kraj zachwyca lodowcami, górami, stepami Patagonii i wybrzeżem atlantyckim.
autor
open-image
  • Ojczyzna tanga

   Tango argentyńskie powstało na początku XX wieku w Buenos Aires. Początkowo tańczono je wyłącznie w podrzędnych lokalach i domach publicznych. Z czasem przeniosło się na salony i podbiło cały świat. Obecnie tango to nie tylko taniec towarzyski, ale też styl życia, wręcz rytuał. Podobnie jak w przypadku Kuby i jej salsy, tango w Argentynie spotkasz niemal wszędzie. Pokazy tego tańca odbywają się często pod gołym niebem, np. w La Glorieta.
   Sprawdź cenę
  • Patagonia

   Położona jest w południowej części Ameryki Południowej. Zajmuje obszar prawie trzykrotnie większy niż Polska. Miejsce to słynie z najbardziej zjawiskowych krajobrazów na świecie. Wśród naturalnych perełek koniecznie należy wymienić górę Fitz Roy, wzbijającą się na ponad 3 km ponad sawannę, niesamowity lodowiec Perito Moreno, czy park narodowy Torres del Paine w towarzystwie jezior, wodospadów i skalnych turniamów.
   Sprawdź cenę
  • Kraina yerba mate

   W Argentynie yerba mate pije się litrami. Napar powstaje z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Pije się go w specjalnych naczyniach wykonanych z owocu tykwy przez bombillę. Picie yerba mate jest niemal rytuałem. Prawidłowo przygotowany napój zalany jest gorącą wodą o temperaturze ok. 80°C. Podobno mieszkańcy piją nawet 3 litry yerba mate dziennie!
   Sprawdź cenę
  • Gaucho - argentyńscy kowboje

   Gauchowie są ważnym elementem kultury Argentyny. To południowoamerykańscy pasterze bydła, czyli lokalni kowboje. Pracują na pampach, czyli trawiastych równinach zarówno na terenie Argentyny, jak również Urugwaju, Paragwaju i południowego Chile. Atrybutem Gauchów, jak również wielu innych mieszkańców Argentyny, jest naczynie do picia yerba mate.
   Sprawdź cenę
  • Przyjemna pogoda

   Argentyna zajmuje ogromny obszar, w związku z czym charakteryzuje się odmiennymi pasmami klimatycznymi. W północnej części kraju występuje klimat zwrotnikowy gorący i podzwrotnikowy. W środkowej części panuje klimat umiarkowany ciepły, natomiast na południu umiarkowany chłodny. Najcieplejsze miesiące to grudzień i styczeń. Średnia temperatura oscyluje wtedy wokół 28-30 stopni.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • proz

  Oceniono 7 razy 3

  I dalej będziecie, kur..a, reklamować podróże samolotami, które nie latają? Ogarnij się wreszcie gimbazo, poszukaj w sobie odrobinę przyzwoitości, choć to będzie trudne i skasuj te wszystkie pierdo..ne reklamy podróży, które już nie są możliwe.

 • pawelpap10

  0

  No właśnie, w dodatku w Argentynie tylko 79 przypadków wirusa a szansa podlapania przy 20 godzinach lotu minimalna!

 • romek987

  0

  Bylem 3 tygodnie wlasnie tam,udało sie wrocic przed wirusem.Cudny kraj,piekne Buenos,Patagonia i moje ukochane tango.Warto pojechac,marzyłem o tym i sie udało.Polecam bardzo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX