TOP 5: Lanzarote - ciekawe atrakcje i miejsca, które przeniosą cię do raju

NS
17.02.2020 16:00
Lanzarote

Lanzarote (https://www.instagram.com/visit.lanzarote/)

Rozważasz szybki wypad na Lanzarote? To będzie strzał w dziesiątkę!. Tzw. 'księżycowa wyspa' to nie tylko wulkaniczne krajobrazy w słynnym Parku Narodowym Timanfaya, ale także imponujące winnice w La Gerii, zielone jezioro Los Clicos, tętniące życiem Arrecife oraz przepiękne miejsca będące dziełem sztuki hiszpańskiego artysty - Césara Manrique'a. Zakochaj się w Wyspach Kanaryjskich!
autor
open-image
  • Park Narodowy Timanfaya

   Park Narodowy Timanfaya, nazywany też Górami Ognia, to jeden z najbardziej efektownych scenerii wulkanicznych na świecie. Krajobraz parku, z ponad 100 stożkami wystającymi z ziemi, wygląda dokładnie tak, jak stworzyła go natura. Na jednym z wulkanicznych stożków znajduje się punkt widokowy oraz restauracja zaprojektowana przez Cesara Manrique. Od 1993 obszar parku figuruje na liście UNESCO.
   Sprawdź cenę
  • Arrecife

   Stolica, największe miasto i główny port Lanzarote. Arrecife położone jest na wschodnim wybrzeżu wyspy. Czas wolny warto spędzić na przepięknej plaży Playa del Reducto. Na miejscu warto zobaczyć zamek św. Gabriela wzniesiony na wysepce, kościół św. Genezjusza z charakterystyczną, białą kopułą oraz zamek św. Józefa, w którym obecnie mieści się muzeum.
   Sprawdź cenę
  • Jameos del Agua

   Niezwykłe miejsce powstałe na skutek erupcji wulkanu La Corona. Jameos del Agua to dwie otwarte od góry groty, połączone 100-metrowym tunelem prowadzącym przez jaskinie. Centralnym punktem jest słonowodne jezioro o niezwykle przejrzystej wodzie. Przy odrobinie szczęścia możesz tam zobaczyć niewielkie, białe kraby. W grotach César Manrique zaprojektował bary, których wystrój idealnie łączy się z otoczeniem.
   Sprawdź cenę
  • Mirador del Rio

   Najsłynniejszy na wyspie punkt widokowy położony na szczycie klifu, na wysokości ponad 475 m n.p.m. Aranżacją tego miejsca również zajął się César Manrique. Taras otoczono barierką, dzięki czemu fasada budynku przypomina dziób statku. Z Miradore del Rio możesz podziwiać niesamowite widoki na zatokę oraz sąsiednią wysepkę La Graciosa.
   Sprawdź cenę
  • Jezioro Los Clicos (krater El Golfo)

   Szmaragdowe jezioro Los Clicos kryje się we wnętrzu krateru. Jego barwa w ciekawy sposób kontrastuje z czarną plażą. Sam krater powstał w wyniku potężnych erupcji w XVIII wieku. Charakterystyczny, intensywnie zielony kolor jest zasługą specjalnego gatunku alg, które są na jego dnie. Krater znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Los Hervideros - stromej części wybrzeża pokrytego warstwą zastygłej lawy i przepięknie prezentującej się z turkusowym kolorem oceanu.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: