Odkryj Wyspy Kanaryjskie: TOP 5 ciekawych miejsc na Fuerteventurze

NS
04.03.2020 17:30
Corralejo, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie - Hiszpania

Corralejo, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie - Hiszpania (Shutterstock)

Fuerteventura to wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nazwa wyspy pochodzi od słów "fuerte" - mocny, "viento" - wiatr. Silnie wiejący wiatr sprawia, że Fuerteventura przyciąga miłośników sportów wodnych, szczególnie popularny jest windsurfing, kitesurfing i narty wodne. To najstarsza i najdłuższa z Wysp Kanaryjskich, leży ok. 100 km od wybrzeży Maroka, jej linia brzegowa liczy ok. 340 km!
autor
open-image
  • Ajuy

   Spokojna miejscowość o rybackim charakterze położona w zachodniej części wyspy - miejsce które musisz zobaczyć. Kolorowe domki, łódki pozostawione przy brzegu oceanu i piękna plaża z czarnym piaskiem tworzą sielski krajobraz. Największą atrakcją okolicy są jaskinie Cuevas de Ajuy – skalne tunele o długości ok. 1,5 km zlokalizowane w Zatoce Negra. Szlak prowadzi wzdłuż wybrzeża i oferuje niesamowite widoki.
   Sprawdź cenę
  • Oasis Wildlife Park

   Park botaniczno-zoologiczny to znakomite miejsce dla całej rodziny. Przygotowano tam wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły nakarmić żyrafę lub pogłaskać lemura. Na terenie parku mieszka ok. 250 gatunków zwierząt i występuje ok. 1500 gatunków roślin. Warto odwiedzić m.in. ogromne ogrody z kaktusami z całego świata. Oasis Wildlife Park to miejsce, które trzeba zobaczyć podczas urlopu na Fuerteventurze.
   Sprawdź cenę
  • El Cotillo i twierdza El Tostón

   El Cotillo – klimatyczne miasteczko z pięknymi plażami i uroczą zabudową to doskonałe miejsce do obserwacji zachodów słońca. Niewielkie fale, biały piasek i łagodne zejście do oceanu tworzą znakomite warunki na wypoczynek z dziećmi. Z pobliskiej twierdzy El Tostón, która została zbudowana jako obrona przeciwko piratom, możesz podziwiać spektakularne widoki.
   Sprawdź cenę
  • Wydmy w Corralejo

   W pobliżu znanej miejscowości Corralejo znajduje się rezerwat przyrody obejmujący teren ogromnych wydm, które zostały utworzone przez piasek, naniesiony przez wiatr z Sahary. Wydmy ciągną się przez ok. 10 km, kontrast pomiędzy białym piaskiem, a błękitem oceanu robi niesamowite wrażenie. Parque Natural de Corralejo to niezwykle malownicze miejsce, jedna z największych atrakcji Fuerteventury.
   Sprawdź cenę
  • Plaże Cofete i Sotavento

   Cofete to jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie. Znajduje się na Półwyspie Jandia i ma długość ok. 6 km. Zachwyca wspaniałymi krajobrazami. Z jednej strony zobaczysz jasny piasek i ocean, a z drugiej piękne pasma górskie. W okolicy znajduje się punkt widokowy Mirador de los Canarios, którego nie możesz pominąć. Kolejne miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić to Sotavento. Piękny jasny piasek, błękit oceanu i zjawiskowe laguny tworzą niesamowite widoki.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: