5 najpiękniejszych ogrodów świata. Istny raj dla miłośników natury

NS
13.02.2020 16:00
Miracle Garden

Miracle Garden (Fot. Shutterstock)

Są oazami spokoju i harmonii z naturą, wzbudzają zachwyt i każdego roku przyciągają setki tysięcy turystów. Przedstawiamy 5 najpiękniejszych ogrodów świata - idealnych miejsc dla miłośników natury.
autor
open-image
  • Suan Nong Nooch, Tajlandia

   Relatywnie nowy ogród, otwarty dla turystów od 1980 roku. Początkowo jego tereny miały być wykorzystane na plantacje mango i kokosów. Właściciele – Pisit i Nongnooch Tansacha zainspirowani roślinnością ozdobną, w ostateczności zdecydowali się na założenie ogrodu botanicznego. To była dobra decyzja. Suan Nong Nooch posiada bogatą kolekcję palm, sagowców i storczyków. Jest ściśle powiązany ze tradycjami tajskimi – cyklicznie organizowane są pokazy sztuki.
   Sprawdź cenę
  • Butchart Gardens, Kanada

   Chociaż słynny Butchart Garden jest przepiękny przez cały rok, jego prawdziwa „dusza” ujawnia się jesienią. Wtedy właśnie liście na drzewach można podziwiać w odcieniach żółtej i czerwonej barwy, a wykonane zdjęcia wyglądają jak pocztówki. Ogród ma powierzchnię 22 hektarów. Jest bogaty nie tylko w zróżnicowaną roślinność (warto wspomnieć o ogrodach tematycznych – np.: japońskim i różanym), ale także w faunę.
   Sprawdź cenę
  • Jardin Majorelle, Maroko

   Ogród powstał na powierzchni 12 ha jeszcze w okresie kolonialnym (lata 1920-1930), gdy Maroko znajdowało się pod protektoratem Francji. W Jardin Majorelle znajduje się bogata kolekcja roślin tropikalnych (m.in. palmy) i pustynnych (kaktusów) rosnących na ceglastej ziemi. Miejsce to słynie również z obecności ptaków (żyją tam m.in. okazy endemiczne dla Północnej Afryki), chętnie latających nad licznymi, niewielkimi oczkami wodnymi.
   Sprawdź cenę
  • Ogród Yuyuan, Chiny

   Ogród botaniczny Yuyuan w starym mieście Szanghaj to jeden z bardziej interesujących zabytków Chin, będący poniekąd jego żywą historią. Powstał w XVI w. i kilkukrotnie popadał w ruinę lub był niszczony w czasie wojen. Na szczęście za każdym razem był odbudowywany. W obecnym kształcie Yuyuan ma 2 ha powierzchni i jest podzielony (białym murem z podobizną smoka) na kilka części. W ogrodzie nie zabrakło wody, kompozycji z kamieni, bonsai i pawilonów.
   Sprawdź cenę
  • Keukenhof, Holandia

   Jeśli widziałaś w Internecie zdjęcia ogromnych pól tulipanowych na tle drzew, to bardzo prawdopodobne, że jest to ogród botaniczny w Keukenhof. Na 32 ha znajduje się ok. 7 milionów roślin cebulowych. Corocznie odbywają się w nim również wystawy poszczególnych gatunków, np.: lilii i orchidei. Ogród można zwiedzać pływając w elektrycznej łodzi. Keukenhof to największa wiosenna atrakcja w Holandii.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • tupraga

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie angielskie ogrody? dno komercyjne

 • rtrwt

  Oceniono 1 raz 1

  Jardin Majorelle.
  Byłem. Widziałem. Do dzisiaj jestem zachwycony pięknem yego ogrodu, kolorów...
  Polecam.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 1 raz 1

  Uwielbiam ogrody ale nie jestem bogata i tam niestety nie pojadę. Nie mam nawet małego domku z ogródkiem- niestety.

 • florian88

  0

  I jak na mój gust trochę za dużo Y w nazwisku.

 • vonhubson

  0

  Hamilton Gardens, Hamilton New Zealand

 • maguniaklikunia

  0

  Uwielbiam ogrody ale nie jestem bogata i tam niestety nie pojadę. Nie mam nawet małego domku z ogródkiem- niestety.

 • hejter-skejter

  0

  Ogrody bahaitów w Hajfie - www.youtube.com/watch?v=JMJ96h7X5c4

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 4 razy 0

  To ma być artykuł?!
  Powiem tak: raczej do żadnego z nich nie pojadę. Boję się latać samolotem, nie jestem zamożna... Keukenhof podoba mi się akurat chyba najmniej, bo jest zbyt "klasyczny", ale tam akurat byłabym w stanie pojechać. Ale to, że raczej się fizycznie nie wybieram do żadnego z tych ogrodów, nie znaczy, że nie chcę obejrzeć! Obejrzeć zdjęć, a nie ofert.

 • florian88

  Oceniono 1 raz -1

  Dno!!!! Czy zmarły jest nadal właścicielem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX