Co warto zobaczyć na Lanzarote? 5 najciekawszych atrakcji

NS
11.02.2020 16:00
Lanzarote

Lanzarote (Fot. Itaka)

Lanzarote zachwyca krajobrazem i wodą, która zachęca do kąpieli. My postaraliśmy się wyciągnąć z wyspy wszystko co najlepsze i pokazać ci najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na Lanzarote - absolutny must-have dla odwiedzających! Poniżej znajdziesz atrakcje umieszczane w przewodnikach, ale też takie poza utartymi szlakami turystycznymi. Nie możesz tego przegapić.
autor
open-image
  • Park Narodowy Timanfaya

   Park Narodowy jest przykładem historycznej i niedawnej aktywności wulkanicznej. Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi 100°C, a na dowód tego prezentowane są pokazy geotermalne. Będziesz miała okazję podziwiać na własne oczy najpiękniejsze formacje skalne. Będziesz pod wrażeniem gamy kolorów, jaką stworzyła natura - od żółci, pomarańczowego, poprzez wszystkie odcienie czerwieni, aż po błyszczącą czerń.
   Sprawdź cenę
  • Jameos del Agua

   W znajdującej się tam jaskini, w niewielkim zbiorniku ze słoną wodą, żyje pewien gatunek raka - ślepego albinosa, który w normalnych warunkach występuje w oceanach na głębokości ok. 3 tys. metrów. Tutaj możesz je zobaczyć gołym okiem. Jameos del Agua stanowi również połączenie natury z dziełem ludzkim. Miejsce to zostało zaprojektowane i skomponowane przez Cesara Manrique. Dziś, oprócz zwiedzania, stanowi również miejsce wydarzeń kulturalnych.
   Sprawdź cenę
  • Cueva de los Verdes

   Podziemny system tuneli wulkanicznych powstałych w skutek erupcji wulkanu La Corona. Do zwiedzania udostępniony jest 2-kilometrowy odcinek, gdzie możesz podziwiać bazaltowe ściany mieniące się fantazyjnymi kolorami. Miejsce to służyło niegdyś jako schronienie przed piratami. W jednej z grot, ze względu na świetną akustykę, utworzono salę koncertową.
   Sprawdź cenę
  • El Golfo

   W wyniku erupcji w 1730 roku, ukształtowała się przestrzeń w kształcie otwartego amfiteatru w kierunku oceanu. Zielona laguna jaką tam odnajdziesz - Charco de los Clicos to nic innego, jak zatopiony krater. Stężenie soli w wodzie jest wyższe niż w Morzu Martwym, a za jego zielony kolor odpowiedzialne są algi zamieszkujące na powierzchni. Z punktu widokowego możesz podziwiać plażę o czarnym piasku, kontrastującą z zielenią jeziora i czerwienią skalnych ścian.
   Sprawdź cenę
  • Jardin de Cactus

   Ostatnie dzieło Césara Manrique gromadzi ponad 1400 gatunków roślin kaktusowatych z całego świata. Prócz tego w parku znajduje się młyn z XVIII wieku. Całość dopełniają oczka wodne, liczne schodki oraz kawiarnia i sklepik z pamiątkami. W tym miejscu przejawia się, jak i w innych działach artysty, szacunek dla środowiska naturalnego poprzez całkowite zintegrowanie z krajobrazem wyspy.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
 • bozena.z.rojowska

  Oceniono 3 razy 1

  Dwukrotnie byłam na Fuerteventura / Coralejo/, objechałam wyspę wzdłuż i wszerz. Zwiedziłam również Lanzarote - zieloną wyspę. Niezapomniane , wspaniałe wrażenia ........warto przeżyć :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX