Tunezja - to trzeba zobaczyć. Poznaj 5 największych atrakcji

NS
07.03.2020 18:00
Tunezja, Djerba

Tunezja, Djerba (fot. Itaka)

Popularność Tunezji wśród turystów wynika głównie z jej położenia nad Morzem Śródziemnym i słonecznej pogody zachęcającej do korzystania z uroków piaszczystych plaż. Jednak wspaniałe warunki do letniego wypoczynku, to nie jedyna zaleta tego fascynującego kraju, który może się też poszczycić bogatą historią, światowej klasy zabytkami, niesamowitymi krajobrazami oraz największą gorącą pustynią świata - Saharą. Mnogość atrakcji, których możesz doświadczyć w Tunezji, jest ogromna, aczkolwiek spróbujemy przybliżyć 5 najbardziej fascynujących miejsc, o jakie trudno w innym rejonie świata.
autor
open-image
  • Tunis

   Stolica Tunezji to niesamowite miasto, w którym odwieczne arabskie klimaty mieszają się z duchem współczesnego świata. Doskonale zachowana medyna kusi wąskimi uliczkami i lokalnymi bazarami, a całkiem niedaleko znaleźć można nowoczesne dzielnice z wszystkimi udogodnieniami znanymi z wielkich aglomeracji. Tunis to miejsce obfitujące w zabytki, do najbardziej znanych należą Wielki Meczet i zespół pałacowy Bardo.
   Sprawdź cenę
  • Sahara

   Będąc w Tunezji, trudno odmówić sobie wycieczki na Saharę – miejsca, którego nie sposób zapomnieć. Niesamowity, surrealistyczny krajobraz zadziwia i wbija się w pamięć, pozostając w niej na długo. Wrażenie robi również położone na skraju pustyni miasteczko Douz, zwane „wrotami Sahary”, słynące m.in. z gajów daktylowych oraz oazy.
   Sprawdź cenę
  • Sidi Bou Said

   Choć miasteczko jest niewielkie, stało się jednym z symboli Tunezji ze względu na przepiękną architekturę, na którą składają się białe zabudowania z kontrastującymi, niebieskimi wykończeniami. Niepowtarzalny urok tego miejsca przyciąga turystów pragnących zatopić się w magicznych, bajkowych uliczkach i wypić kawę w małej kawiarence z malowniczym widokiem na morze.
   Sprawdź cenę
  • Kairuan

   Kairuan to po Mekce, Medynie i Jerozolimie kolejne święte miasto muzułmanów, dlatego wędrują tam pielgrzymki z całego świata. Nie brakuje też turystów zwabionych zabytkami (znajduje się tam ponad 100 meczetów, w tym najbardziej znany Wielki Meczet Sidi Okba), oraz możliwością zobaczenia warsztatów, w których wyrabia się słynne, kolorowe dywany.
   Sprawdź cenę
  • Matmata

   Wioska będąca jednym z najbardziej nietuzinkowych i oryginalnych miejsc w Tunezji. Zamieszkujące ją plemię Berberów, drąży swoje domy w skałach, tworząc podziemny system korytarzy, dziedzińców i pomieszczeń, w których panują idealne warunki termoizolacyjne. Choć obecnie wielu mieszkańców postanowiło zmienić tryb życia i przeniosło się do standardowej wioski, to nadal jeszcze można spotkać tych, którzy wierni tradycji, pozostali w skalnych domostwach.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: