TOP 5. Najpiękniejsze plaże Wysp Kanaryjskich

NS
10.02.2020 17:00
Wyspy Kanaryjskie, Lanzarote

Wyspy Kanaryjskie, Lanzarote (fot. Itaka)

Wyspy Kanaryjskie przyciągają turystów nie tylko słoneczną pogodą i błękitną wodą oceanu, ale przede wszystkich różnorodnymi plażami. Małe, zatokowe, długie i piaszczyste - każdy znajdzie idealną dla siebie. Najwięcej z nich znajduje się na Fuerteventurze, która nie bez powodu nazywana jest 'plażowiskiem Europy'. Wybraliśmy 5 najpiękniejszych plaż, które z pewnością skradną twoje serce - w takich warunkach wypoczniesz i się zrelaksujesz!
autor
open-image
  • Famara

   Playa de Famara jest uważana za jedną z najpiękniejszych na Lanzarote. Jest to piaszczysta plaża rozciągająca się na długości 3 km zachodniego wybrzeża wyspy. Swoją sławę zawdzięcza bladozłotemu piaskowi oraz imponującym klifom. Można z niej podziwiać archipelag Chonijo z przepiękną wyspą La Graciosa na czele.
   Sprawdź cenę
  • Teresitas

   Playa Las Teresitas to bez wątpienia najbardziej znane kąpielisko całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pocztówkowo-piękna plaża swój obecny wygląd zawdzięcza złotemu piaskowi przywiezionemu tam, aż z Sahary. Jest to długa na 1,5 km, miejska plaża stolicy Teneryfy, czyli Santa Cruz. Za sprawą falochronu woda jest tam spokojna niczym w basenie.
   Sprawdź cenę
  • Benijo

   Playa de Benijo to druga, ale z pewnością nie ostatnia warta uwagi plaża Teneryfy. Na Wyspie większa część wybrzeża jest bardzo stroma, a plaże pokryte są czarnym, wulkanicznym piaskiem. W tę charakterystykę doskonale wpisuje się otoczona skałami, spokojna i niezatłoczona Benijo na półwyspie Anaga. Umiejscowiona jest w północno-wschodniej części Teneryfy.
   Sprawdź cenę
  • Sotavento

   Pod nazwą Playa de Sotavento kryje się połacie piasku, rozciągające się na długość 22 km w południowo-wschodniej części Fuerteventury na półwyspie Jandia. To właśnie na tej wietrznej wyspie znajdują się najpiękniejsze, piaszczyste plaże Kanarów. Ze względu na silne wiatry Sotavento jest mekką windsurferów. Turystów przyciąga w to miejsce także drobny, biały piasek oraz turkusowe morze, które miejscami tworzy urocze laguny.
   Sprawdź cenę
  • Viejo Rey

   Na swoje miejsce w zestawieniu najpiękniejszych plaż Wysp Kanaryjskich zasługuje również położona na zachodnim wybrzeżu Fuerteventury Playa del Viejo Rey. Umiejscowiona w niewielkiej miejscowości La Pared plaża słynie z dogodnych warunków do uprawiania surfingu. Z dala od masowej turystyki można cieszyć się ciszą, spokojem i zapierającym dech w piersiach widokiem stromych klifów.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
 • antyprzeciwnik

  0

  Hahaha, czy nie ma żadnej kontroli merytorycznej bzdur? Już nawet nie wspomnę o interpunkcji na poziomie dziecka ze szkoły podstawowej.

  "Playa Las Teresitas to (...) miejska plaża stolicy Teneryfy, czyli Santa Cruz." - co za imbecyl to napisał? Teresitas nie jest plażą miejską Santa Cruz - od Santa Cruz jest dobre 10 kilometrów. To mniej więcej tak, jakby napisać, że Mielno jest plażą miejską Koszalina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX