Ho Chi Minh (Sajgon) - 5 atrakcji największego miasta Wietnamu

NS
10.02.2020 16:00
Ho Chi Minh, Wietnam/ Fot. Shutterstock

Ho Chi Minh, Wietnam/ Fot. Shutterstock (Ho Chi Minh, Wietnam/ Fot. Shutterstock)

Pomimo, że w lipcu 1976 roku zmieniono nazwę miasta z Sajgon na obecną, to stara nazwa wciąż funkcjonuje i jest często używana. Dlaczego? Większość ludzi obstawia za tym, że lepiej oddaje klimat tego miejsca. Szerokie bulwary, kolonialna francuska architektura oraz nowoczesne wieżowce, a do tego istny chaos na ulicach. Mimo wielkości miasta, wystarczy tak naprawdę dzień, aby zobaczyć wszystko co najciekawsze. Zobacz co wybraliśmy!
autor
open-image
  • Główny Urząd Pocztowy

   Budynek został zaprojektowany przez Alfreda Foulhoux i z zewnątrz przypomina europejski dworzec kolejowy. Łukowe sklepienia, marmurowe podłogi, mapy regionu wymalowane na ścianach oraz staroświeckie budki telefoniczne pozwalają przenieść się do czasów kolonialnych. Jedynym nowym elementem jest pogodny wizerunek Ho Chi Minha umieszczony na ścianie naprzeciw głównego wejścia.
   Sprawdź cenę
  • Bulwar Nguyen Hue

   Znajduje się on w samym centrum miasta i nie sposób go przegapić. Rozpoczyna się od wzniesionego we francuskim, kolonialnym stylu w latach 1902-1908 Ratusza Miejskiego, a kończy nad brzegiem rzeki Sajgon. Ratusz można podziwiać tylko z zewnątrz, ponieważ jest siedzibą Komitetu Ludowego. Tuż przed nim stoi, praktycznie rzec można nieodzowny element każdego placu centralnego w Wietnamie – pomnik Ho Chi Minha.
   Sprawdź cenę
  • Ulica Bui Vien

   Gwar, muzyka, mnóstwo restauracji z pysznym i niedrogim jedzeniem, barów i uliczne kuchnie pełne wietnamskich specjałów – tak wygląda Bui Vien, najbardziej imprezowa ulica w Sajgonie. Warto ją odwiedzić zwłaszcza wieczorem, gdy zapalają się neony. Należy jednak być bardzo ostrożnym. Tak jak w każdym zatłoczonym miejscu, można paść ofiarą kradzieży telefonu, czy plecaka.
   Sprawdź cenę
  • Bazylika katedralna Notre-Dame

   Tuż obok Urzędu Pocztowego wzniesiono w latach 1877-1880 katedrę Notre Dame, która jest największą i najbardziej okazałą świątynią w mieście. Do jej budowy sprowadzono specjalnie z Francji materiały, w tym czerwone marsylskie cegły. Aby jeszcze bardziej upodobnić ją do paryskiego oryginału, w 1895 roku dobudowano dwie wieże o wysokości 57,6 m. Na placu przed katedrą stoi posąg Matki Boskiej, po której policzku podobno płynęły łzy.
   Sprawdź cenę
  • Pałac Zjednoczenia/Pałac Niepodległości

   Oprócz tego, że w pałacu mieści się aktualnie muzeum, pełni on także funkcję reprezentacyjną. Położony jest na 12 ha w centrum miasta. Z zewnątrz może i nie wygląda ciekawie, za to w środku czas zatrzymał się na 1975 roku. Zabytkowe meble, bogate wyposażenie, stare sprzęty czy helikopter stojący na tarasie, wszystko to sprawia wrażenie, jakby dopiero co było opuszczone i w każdej chwili mogło być ponownie użyte.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • gelati

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego wy, żałosne pismaki z Czerskiej, nie polecicie?

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  Prawda jest taka, że cały Wietnam to wszechobecne złodziejstwo...
  Połóż gdzieś aparat fotograficzny, albo telefon i odwróć głowę - po sekundzie znika, a wokoło nikt nic nie widział...

 • kp55

  Oceniono 8 razy 0

  Tjaa już pędzę nachapać się wirusów, nażreć psów kotów i węży na obiad. Takiego wam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX