Dubrownik na weekend - 5 atrakcji, które warto zwiedzić i zobaczyć

NS
10.02.2020 15:00
Dubrownik

Dubrownik (Fot. Rainbow)

Perła Adriatyku i podobno najpiękniejsze miasto w Chorwacji, a jednak większość turystów przyjeżdża tam tylko na kilka godzin, a gwarantujemy, że warto spędzić w nim więcej czasu. Odwiedź muzea, popłyń w rejs na wyspy i zobacz miejsca znane z serialu "Gra o tron". Wybraliśmy 5 najciekawszych miejsc w Dubrowniku i okolicy - mamy nadzieję, że także na tobie wywrą ogromne wrażenie.
autor
open-image
  • Stari Grad, czyli Stare Miasto

   Najstarsza część Dubrownika w całości wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zachowany w nim został unikatowy, średniowieczny układ urbanistyczny miasta wraz z systemem umocnień obronnych. W serialu „Gra o tron” Dubrownik odgrywał rolę Królewskiej Przystani (King's Landing) – stolicy Westeros, dlatego można tam znaleźć miejsca znane z ekranu i ruszyć śladami bohaterów. Na Starym Mieście znajduje się także większość zabytków Dubrownika.
   Sprawdź cenę
  • Brama Pile

   Znajduje się w zachodniej części miasta i jest najstarszym wejściem do Dubrownika. Składa się z dwóch bram, zewnętrznej oraz wewnętrznej i to właśnie tędy większość osób wchodzi do miasta. Pokonują oni kamienny most przerzucony nad dawną fosą zamienioną w ogród i dochodzą do zbudowanej w 1537 roku bramy zewnętrznej. Warto zwrócić uwagę na posąg umieszczony nad wejściem - przedstawia Świętego Błażeja, patrona Dubrownika.
   Sprawdź cenę
  • Wielka Fontanna Onufrego

   W pobliżu Bramy Pile stoi wybudowana w 1438 roku Wielka Fontanna Onufrego. Ma kształt walca z wielką kopułą i maszkaronami, z których ust wychodzą krany. Nazwa fontanny pochodzi od nazwiska jej architekta i jest jednym z dwóch ukończeń akweduktu. Mała Fontanna Onufrego znajduje się na placu Luža na końcu ulicy Stradun. Wielka Fontanna jest nie tylko miejscem spotkań i występów ulicznych artystów, ale potrafi także spełniać marzenia.
   Sprawdź cenę
  • Pałac Rektorów

   Dubrownik może się poszczycić wieloma wyjątkowymi budowlami, a jednym z piękniejszych jest Pałac Rektorów. Zbudowany został w stylu gotyckim, ale ma także elementy renesansowe i barokowe. Pomiędzy XIV wiekiem, a rokiem 1808 pałac służył jako siedziba rektora Republiki Ragusa. Mieściła się w nim także zbrojownia, magazyn prochowy, strażnica i więzienie. Pałac Rektorów to majestatyczny budynek z pięknym dziedzińcem, w którym kręcono „Grę o tron”.
   Sprawdź cenę
  • Mury Miejskie

   Najpopularniejszą atrakcją w Dubrowniku jest spacer po jego murach obronnych. Mają one długość prawie 2 km i biegną wokół całego miasta. Grubość ścian od lądu waha się od 4 do 6 metrów, natomiast od strony morza ściany są cieńsze. Mury miejskie to także system wież i wieżyczek mających na celu ochronę miasta. Ich popularność wynika z tego, że Mury Dubrownika były popularnym miejscem filmowania fikcyjnego King’s Landing.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: