Bali - 5 rzeczy, które musisz zrobić będąc na wyspie

Redakcja, W materiale umieszczono linki i grafiki reklamowe
09.02.2020 16:00
Bali

Bali (fot. pixabay)

W większości przewodników, Bali określana jest mianem rajskiej wyspy, w której zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonany co do tego miejsca, z pewnością pomoże ci 5 wybranych przez nas rzeczy, które musisz zrobić będąc na wyspie. Wtedy już na pewno utwierdzisz się w przekonaniu, że te miejsce to istny raj!
autor
open-image
  • Odwiedź świątynie i pałace wodne

   Bali to wyspa tysięcy świątyń. Główną religią jest hinduizm balijski i właśnie tym bogom są one poświęcone. Niektóre świątynie wyróżniają się na tle innych i to właśnie je powinieneś zobaczyć. Należą do nich m.in.: Pura Tanah Lot, Pura Luhur Uluwatu, Pura Ulun Danu Bratan, Pura Tirta Empul, czy najważniejszy i największy kompleks świątynny na Bali, czyli Pura Besakih. Balijczycy oprócz świątyń są dumni z dawnych królewskich pałaców wodnych.
   Sprawdź cenę
  • Pospaceruj po tarasach ryżowych

   Ryż jest najpopularniejszą rośliną uprawianą na Bali. Są jednak dwa miejsca, w których ułożenie pól ryżowych na tarasach powoduje, że prezentują się zjawiskowo. Najsłynniejsze znajdują się w pobliżu wioski Tegallalang. Jeśli chcesz poczuć ducha Bali, musisz pojechać na tarasy ryżowe położone w okolicy wioski Jatiluwih. Oprócz pięknie położonych pól są kapliczki, strachy na wróble, krowy i uśmiechnięci rolnicy witający każdego przechodzącego turystę.
   Sprawdź cenę
  • Zatrzymaj się w Ubud

   Wg niektórych jest to najpiękniejsze miasto w Indonezji i bardzo dobre miejsce wypadowe, aby sprawdzić, co oferuje Bali. To tam zasmakujesz najlepszej kuchni balijskiej, odprężysz ciało i umysł podczas kursu jogi, oddasz się w ręce najlepszych masażystów balijskich oraz wejdziesz do Sacred Monkey Forest Sanctuary. Wyjątkowych rzeczy w Ubud jest jeszcze więcej i może się okazać, że kilka dni na jego zwiedzanie ani trochę ci nie wystarczy.
   Sprawdź cenę
  • Podziwiaj zachód słońca w Kucie

   Kuta to główny kurort Bali oraz miejsce, gdzie znajdziesz najpopularniejsze szerokie plaże. Wieczorem, na plaży będziesz świadkiem spektakularnego zjawiska - połączenie oceanu, dużego odpływu wody, zachodu słońca i błyszczącego, mokrego piasku namaluje ci najpiękniejszy zachód słońca jaki widziałeś. Kolory są intensywne, a spektakl niesamowity – jak z obrazka!
   Sprawdź cenę
  • Popływaj pod najpiękniejszym wodospadem

   Jeśli szukasz na Bali miejsca nieobleganego przez turystów, koniecznie udaj się nad wodospad Sekumpul. Droga do niego nie jest prosta, ale gwarantujemy, że twoje wysiłki nie pójdą na marne. To niezwykłe miejsce składa się 7 wodospadów, a najwyższy z nich ma 80 metrów. By dojść na miejsce, trzeba iść 2 km. Piękne widoki na wodospad i ścianę zieleni, a na koniec kąpiel w krystalicznie czystej wodzie rekompensują trud.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: