Bali - 5 rzeczy, które musisz zrobić będąc na wyspie

NS
09.02.2020 16:00
Bali

Bali (fot. pixabay)

W większości przewodników, Bali określana jest mianem rajskiej wyspy, w której zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonany co do tego miejsca, z pewnością pomoże ci 5 wybranych przez nas rzeczy, które musisz zrobić będąc na wyspie. Wtedy już na pewno utwierdzisz się w przekonaniu, że te miejsce to istny raj!
autor
open-image
  • Odwiedź świątynie i pałace wodne

   Bali to wyspa tysięcy świątyń. Główną religią jest hinduizm balijski i właśnie tym bogom są one poświęcone. Niektóre świątynie wyróżniają się na tle innych i to właśnie je powinieneś zobaczyć. Należą do nich m.in.: Pura Tanah Lot, Pura Luhur Uluwatu, Pura Ulun Danu Bratan, Pura Tirta Empul, czy najważniejszy i największy kompleks świątynny na Bali, czyli Pura Besakih. Balijczycy oprócz świątyń są dumni z dawnych królewskich pałaców wodnych.
   Sprawdź cenę
  • Pospaceruj po tarasach ryżowych

   Ryż jest najpopularniejszą rośliną uprawianą na Bali. Są jednak dwa miejsca, w których ułożenie pól ryżowych na tarasach powoduje, że prezentują się zjawiskowo. Najsłynniejsze znajdują się w pobliżu wioski Tegallalang. Jeśli chcesz poczuć ducha Bali, musisz pojechać na tarasy ryżowe położone w okolicy wioski Jatiluwih. Oprócz pięknie położonych pól są kapliczki, strachy na wróble, krowy i uśmiechnięci rolnicy witający każdego przechodzącego turystę.
   Sprawdź cenę
  • Zatrzymaj się w Ubud

   Wg niektórych jest to najpiękniejsze miasto w Indonezji i bardzo dobre miejsce wypadowe, aby sprawdzić, co oferuje Bali. To tam zasmakujesz najlepszej kuchni balijskiej, odprężysz ciało i umysł podczas kursu jogi, oddasz się w ręce najlepszych masażystów balijskich oraz wejdziesz do Sacred Monkey Forest Sanctuary. Wyjątkowych rzeczy w Ubud jest jeszcze więcej i może się okazać, że kilka dni na jego zwiedzanie ani trochę ci nie wystarczy.
   Sprawdź cenę
  • Podziwiaj zachód słońca w Kucie

   Kuta to główny kurort Bali oraz miejsce, gdzie znajdziesz najpopularniejsze szerokie plaże. Wieczorem, na plaży będziesz świadkiem spektakularnego zjawiska - połączenie oceanu, dużego odpływu wody, zachodu słońca i błyszczącego, mokrego piasku namaluje ci najpiękniejszy zachód słońca jaki widziałeś. Kolory są intensywne, a spektakl niesamowity – jak z obrazka!
   Sprawdź cenę
  • Popływaj pod najpiękniejszym wodospadem

   Jeśli szukasz na Bali miejsca nieobleganego przez turystów, koniecznie udaj się nad wodospad Sekumpul. Droga do niego nie jest prosta, ale gwarantujemy, że twoje wysiłki nie pójdą na marne. To niezwykłe miejsce składa się 7 wodospadów, a najwyższy z nich ma 80 metrów. By dojść na miejsce, trzeba iść 2 km. Piękne widoki na wodospad i ścianę zieleni, a na koniec kąpiel w krystalicznie czystej wodzie rekompensują trud.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • 1234pablo

  Oceniono 14 razy 14

  Kupił bym nawet fajną wycieczkę. Na zasadzie zakładu. Jak nie będzie wirusa to fajnie, że udało się taniej, a jak będzie to tak jak frankowicze żeby mi kasę oddali.

 • wejsunek47

  Oceniono 22 razy 12

  nasze koło gospodyń wiejskich wybiera się tam razem z naszym proboszczem i chciałybyśmy wiedzieć o której godzinie jest tam msza i w jakim języku się spowiadać..

 • johnny-doe

  Oceniono 13 razy 11

  Materiał na czasie.
  Cenisz dobre dziennikarstwo?

 • lamer1980

  Oceniono 13 razy 9

  Was to już z tymi wycieczkami poebalo

 • stalowy_jez

  Oceniono 11 razy 9

  wirus gratis.

 • lynx4

  Oceniono 6 razy 6

  Na jesieni to będziemy poobijanymi inwalidami liżącymi rany i opłakującymi zmarłych, o ile sami przeżyjemy. Nasza gospodarka będzie w recesji i nie stać nas będzie na wycieczki na Bali. Zapomnijcie, pasożyty.

 • Sub-Machine Prod

  Oceniono 6 razy 6

  I gdzie te obniżone ceny, jak dla mnie, to chyba wzrosły, koszt prawie 10.000 zł, powaliło was, teraz to powinno maks 3-4 tysie kosztować. Przyjdę do was za pół roku, jak Bali będzie właśnie po tyle hehe :P

 • dustie

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało, państewka wyspiarskie utrzymują się prawie w całości z turystyki, są zależne od importu, ale pewnie Chiny staną się nowym źródłem dochodów skoro u nich już zdejmują ograniczenia...

 • fctheduck

  Oceniono 3 razy 3

  Chyba nie zauważyliście tego, że jakoś nic nie lata i na następne 3 miesiące świat zamieni się w pandemonium, ale piszecie o spadku cen wakacji? Po_ebało was?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX