To właśnie tam wypoczniesz, jak nigdzie indziej! Turcja - TOP 5 kurortów

NS
27.01.2020 17:00
turcja

turcja (https://www.instagram.com/visit_turkey/)

Piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda morska i słoneczna pogoda - w tureckich kurortach turystycznych znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do tego, aby dobrze spędzić wakacyjny urlop. Beztroskie leniuchowanie na plaży możesz urozmaicić sobie uprawianiem sportów wodnych lub zwiedzeniem miast. Przedstawiamy TOP 5 kurortów w Turcji, które spełnią twoje oczekiwania!
autor
open-image
  • Alanya

   Jeden z najpiękniejszych kurortów na całej Riwierze Tureckiej. Nabrzeże w tej okolicy jest wyjątkowo malownicze: z jednej strony rozpościera się widok na intensywny błękit Morza Śródziemnego, z drugiej strony na szczyty Gór Taurus. O wolne miejsce na którejś z plaż możesz być spokojna, gdyż te ciągną się wzdłuż wybrzeża długimi kilometrami. Alanya ma dla ciebie mnóstwo dodatkowych atrakcji. W mieście możesz zobaczyć ciekawe zabytki kultury bizantyjskiej i seldżuckiej!
   Sprawdź cenę
  • Kusadasi

   Malowniczo położona miejscowość wypoczynkowa, pełna hoteli, restauracji i barów. Jedną z najbardziej reprezentacyjnych alei kurortu jest „ulica barowa”, przy której życie towarzyskie kwitnie do wczesnych godzin porannych. Aczkolwiek to Long Beach (podmiejska plaża) przyciąga rzesze turystów. Ciepłe wody Morza Egejskiego sprzyjają uprawnianiu sportów wodnych. Jakby tego było w mało, w pobliżu miasta funkcjonuje kilka aquaparków oraz delfinarium.
   Sprawdź cenę
  • Side

   Ta mała wioska stopniowo zaczęła przekształcać się w popularny kurort. Wszystko to za sprawą różnorodnych plaż i wykopalisk archeologicznych, które teraz możesz oglądać w muzeum Side. Miejsce słynie z zabytków pochodzących jeszcze z czasów starożytnych. Do najważniejszych należą: ulica kolumnowa, agora, łaźnie rzymskie, świątynia Apolla i największy w Anatolii amfiteatr. Plaże w Side są długie, szerokie i piaszczyste, z płytkim zejściem do morza - idealne dla rodzin z dziećmi.
   Sprawdź cenę
  • Bodrum

   To nie tylko kolejny kurort Turcji Egejskiej, lecz także wyjątkowo urokliwe miasto. Niska, małomiasteczkowa zabudowa, w której dominuje biel sprawia, że mówi się o nim „tureckie Santorini”. Podobieństwo jest naprawdę widoczne, a jednym z najbardziej klimatycznych miejsc jest górujący nad miastem XV-wieczny zamek św. Piotra. Zajrzyj też do portu, z którego odpływają statki pasażerskie na greckie wyspy Kos i Rodos. Przejrzyste wody morskie przyciągają miłośników nurkowania.
   Sprawdź cenę
  • Kemer

   Majestatyczne góry Taurus, krystalicznie czyste morze, zielone lasy piniowe oraz gaje cytrusowe to niebywałe atuty tego ośrodka turystycznego. Kemer został zaprojektowany tak, aby wtopić się w otaczającą scenerię i oferować idealne warunki na wspaniałe wakacje. Aby nie było zbyt nudno, masz do wyboru cały wachlarz sportów takich jak: jazda na nartach wodnych, przejażdżki na bananie, nurkowanie, żeglowanie itd.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: