Atrakcje Omanu - przedstawiamy 5 miejsc, które warto zobaczyć

NS
04.03.2020 07:00
Oman, Maskat

Oman, Maskat (www.shutterstock.com)

Omańskie fiordy wynurzające się z Morza Arabskiego, zapierający dech Wielki Kanion Omanu, Muskat - stolica kraju z imponującym meczetem. Atrakcje można wymieniać bez końca! Aczkolwiek Oman to kierunek wciąż mało znany i doceniany (a szkoda). Postaramy się zachęcić cię do podróży, przedstawiając 5 największych atrakcji Omanu. Dasz się skusić?
autor
open-image
  • Muskat - stolica Omanu

   W stolicy znajdziesz dosłownie wszystko – od plaż z drobnym piaskiem, tradycyjne targi i dzielnice z meczetami, po kurorty z luksusowymi hotelami. Główną atrakcją dla turystów jest nadmorska dzielnica Matrah z tradycyjnym bazarem, na którym można poczuć prawdziwy klimat orientu. Ogromne wrażenie robi też Meczet Sułtana Qaboosa – jeden z najokazalszych na świecie. Wnętrza świątyni zdobią żyrandole wykonane z kryształków Swarovskiego!
   Sprawdź cenę
  • Salalah - stolica perfum

   Co czyni to miejsce wyjątkowym? Fantastyczne plaże na południowym wybrzeżu Omanu – piaszczyste, otoczone z jednej strony imponującymi szczytami górskimi. Miejsce to nie jest tak oblegane, jak wybrzeże sąsiednich Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dzięki czemu możesz się cieszyć w spokoju plażowaniem i pięknymi widokami. W Salalah znajdują się także plantacje kadzidła wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
   Sprawdź cenę
  • Wadi Ghul, tzw. Wielki Kanion

   Wielki Kanion Omanu znajduje się w pobliżu najwyższych szczytów kraju, przez co otoczenie prezentuje się naprawdę urzekająco. Wielbiciele wędrówek mogą wybrać się na najwyższy szczyt Omanu – Dżabal Szams o wysokości 3018 m n.p.m. Nie można dotrzeć na jej sam wierzchołek – mieści się tam bowiem baza wojskowa – ale dostępny jest niższy o 12 metrów punkt, z którego turyści mogą podziwiać wąwóz Wadi Ghul. Gwarantujemy, że takich widoków nie da się zapomnieć!
   Sprawdź cenę
  • Wadi Bani Khalid

   Niech nie zwiedzie cię to, iż miejsce kreowane jest na skomercjalizowane i zatłoczone przez turystów. Wystarczy ruszyć w głąb kanionu, by odkryć turkusowe jeziorko otoczone wysokimi skałami i wodospadami lub pójść jeszcze dalej i odnaleźć bardziej kameralną część, gdzie akweny ukryte są pomiędzy białymi skałkami.
   Sprawdź cenę
  • Musandam

   Tutejszy półwysep kryje w sobie coś naprawdę niezwykłego – fiordy. Zapierający dech krajobraz tworzą majestatyczne, czerwono-pomarańczowe góry, wyłaniające się z morza na wysokość 2000 metrów. Aby w krótkim czasie poznać uroki Musandamu, warto wybrać się w rejs tradycyjnym omańskim jednomasztowcem. Okolice półwyspu słyną z klimatycznych wiosek rybackich, malowniczych miasteczek, a także rozległych dolin.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: