TOP 5 atrakcji Tajlandii. Miejsca, których nie możesz przeoczyć

NS
26.01.2020 16:30
Tajlandia

Tajlandia (Itaka)

Tętniący życiem Bangkok, ociekające złotem świątynie, najpiękniejsze plaże i absolutnie niezwykła przyroda. Jednym słowem, Tajlandia jest idealnym kierunkiem na rozpoczęcie przygody z Azją Południowo-Wschodnią. Wybraliśmy 5 głównych atrakcji, których nie możesz przeoczyć podczas wizyty w tym pięknym miejscu.
autor
open-image
  • Wielki Pałac Królewski

   Do połowy XX w. Wielki Pałac był siedzibą króla Tajlandii. Na terenie kompleksu znajdują się budowle świeckie (pomieszczenia mieszkalne i administracyjne) oraz sakralne. Najważniejszym obiektem świątynnym jest Wat Phra Kaew – świątynia Szmaragdowego Buddy. Można zobaczyć tu wiele przedstawień Buddy, w tym najważniejszą figurę wykonaną z zielonego jadeitu. Turystów, chcących odwiedzić Wielki Pałac w Bangkoku obowiązuje dress code.
   Sprawdź cenę
  • Wat Pho

   Turyści odwiedzają świątynię Wat Pho głównie ze względu na kolosalny posąg Odpoczywającego Buddy. Mierzy on, aż 46 m długości i 15 m wysokości. Na terenie kompleksu świątynnego, uznawanego za jeden z najstarszych w całej Tajlandii, warto również zwrócić uwagę na zdobione ceramiką stupy czterech królów oraz inne przedstawienia Buddy. Jest ich tam ponad tysiąc!
   Sprawdź cenę
  • Elephant Nature Park

   W Tajlandii można znaleźć wiele agencji oferujących atrakcje z udziałem słoni. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu miejscach, 'opiekunowie' znęcają się nad zwierzętami. Elephant Nature Park powstał w latach 90., jako ośrodek ratowania słoni. Znajduje się ok. 60 km od Chiang Mai. Podczas wycieczki można nakarmić, a później wykąpać słonia. Do wyboru są również dłuższe pobyty, podczas których można pomóc w opiece nad zwierzętami.
   Sprawdź cenę
  • Khao San

   Najsłynniejsza ulica w całej Tajlandii. W niewielkiej odległości od Khao San znajdują się najważniejsze atrakcje Bangkoku – Wielki Pałac i Wat Pho. Turyści z całego świata szukają tam noclegów, jedzenia ulicznego i rozrywek. A jest w czym wybierać! Przy Khao San znajduje się mnóstwo hosteli, barów, kawiarni, klubów nocnych i salonów masażu. Trzeba jednak liczyć się z wielkim tłokiem i dość dużymi cenami.
   Sprawdź cenę
  • Wat Rhong Kun

   Wat Rhong Kun znajduje się niedaleko granicy z Birmą i Laosem. Obiekt bardziej znany jest jako Biała Świątynia - albowiem cały budynek jest śnieżnobiały. Świątynia jest własnością lokalnego artysty Chalermchaia Kositpipata, który sfinansował projekt. Biel ma symbolizować buddyjską czystość. Wewnątrz świątyni znajdują się malowidła przedstawiające kultowe postacie popkultury. Zobaczysz tam m.in. wizerunek Michaela Jacksona, Spidermana czy Batmana.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: