Kolorowa Tajlandia. 5 powodów dla których warto ją odwiedzić!

NS
23.01.2020 18:30
Tajlandia

Tajlandia (Fot. Itaka)

Tajlandia to przede wszystkim dzikie plaże, tropikalne wysepki, obłędnie pyszne i tanie jedzenie, bajecznie kolorowe rafy koralowe, niedostępne szlaki górskie, starożytne świątynie i ukryte w dżungli wodospady. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Bo Tajlandia oferuje nieprawdopodobną ilość atrakcji, a powodów dla których powinnaś ją zobaczyć jest jeszcze więcej. My wybraliśmy 5 z nich, które pozwolą cię zachęcić do odwiedzin tego kolorowego miejsca!
autor
open-image
  • Ciepło i słońce gwarantowane przez cały rok!

   To ogromna zaleta przy planowaniu tego typu urlopu. Oczywiście istnieje podział na porę deszczową i suchą, ale każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Najczęściej jednak turyści zdecydowanie wolą porę suchą (to dobre wyjście dla tych, którzy nie lubią zimy). Jednak w porze deszczowej też potrafi być miło. Przede wszystkim jest spokojniej, nie ma tłumów, a przecież deszcz nie pada non stop! A gorąco jest mimo wszystko. Podsumowując – pogoda to ogromny atut Tajlandii!
   Sprawdź cenę
  • Zabytki

   Potrafią zachwycać, zadziwiać i szokować. Są różnorodne, kolorowe i bardzo dużo mówią o kulturze tego niejednorodnego narodu. Najwięcej jest – siłą rzeczy, w Bangkoku, ale sporo też w poprzednich stolicach królestw z tego rejonu świata oraz na północy kraju. W zasadzie wszędzie poza tym, znajdziesz świątynie, które są nieodłącznym elementem kultury Tajów, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Takich cudów w Europie nie zobaczysz!
   Sprawdź cenę
  • Plaże i rafa koralowa

   Tajskie plaże to raj jak nic! A co dopiero pod wodą. Snorkeling i nurkowanie to coś, czego musi spróbować każdy, kto ciekawy jest podwodnego świata. Oczywiście zdarzają się zatłoczone i niezbyt czyste miejsca, ale tak naprawdę gdzie ich nie ma. Poza tym, w Tajlandii nie trudno znaleźć mniej oblegane plaże. Ciepło wody przyjemnie otula, a delikatny piasek jest miękki jak puch - wypoczynek w takim miejscu to marzenie!
   Sprawdź cenę
  • Tanio i jeszcze raz tanio!

   Tajlandia słynie z tego, że jest tania. Zależy oczywiście w co chcemy się zaopatrzyć, ale większość rzeczy jest w bardzo dobrych cenach - szczególnie to, co tutejsze. M.in. jedzenie, tajskie wyroby, kosmetyki, ciuchy, biżuteria, itd. Podczas urlopu warto cieszyć się miejscowymi skarbami i wspierać lokalnych przedsiębiorców. Owoce czy przyprawy to samo dobro!
   Sprawdź cenę
  • Bezpieczeństwo

   To jeden z ogromnych atutów tego kraju. Prawda jest taka, że bardziej można się obawiać podróży do niektórych krajów Europy, niż do Azji, a szczególnie Tajlandii! Marzy ci się spacer nocą po Bangkoku? To dobra pora na zrobienie klimatycznych zdjęć - identycznie na wyspach. Nie musisz się o tej porze niczego się obawiać. Tajowie to przyjazny naród i bardzo otwarty na turystykę. Warto o tym pamiętać!
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: