TOP 5 największych atrakcji Wysp Kanaryjskich - wśród nich klify i park narodowy!

NS
03.03.2020 15:00
Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa

Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa (Fot. Itaka)

Na Wyspach Kanaryjskich słońce świeci ponad 300 dni w roku, a temperatury nie spadają poniżej 15 stopni. Z tego też powodu, wyspy są świetnym kierunkiem na wypoczynek niezależnie od pory roku! Latem pogoda jeszcze bardziej rozpieszcza wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów. Przedstawiamy TOP 5 miejsc na Wyspach Kanaryjskich, które warto odwiedzić - wśród nich klify, park narodowy i plaże!
autor
open-image
  • Klify Los Gigantes

   Oczywistym miejscem, które trzeba odwiedzić są klify Los Gigantes. Bazaltowe ściany wznoszą się ponad wodę na wysokość nawet 600 metrów. Najlepiej obserwować je z pokładu łodzi. W tej okolicy pływa sporo delfinów i wielorybów. Warto też zatrzymać się w jednej z ukrytych wśród klifów zatoczek i wykąpać się w lazurowej wodzie, pośród zapierającego dech otoczenia - trzeba przyznać, krajobraz jest magiczny!
   Sprawdź cenę
  • Park Narodowy Corralejo

   Piaszczyste wydmy na wyspie Fuerteventura ciągną się przez kilka kilometrów wybrzeża i stanowią część Parku Narodowego. Ich powstanie ma związek z położeniem wyspy w pobliżu zachodniego wybrzeża Afryki. Złocisty piasek nawiewany jest tu przez Ocean z samej Sahary! Efektem są złociste połacie widziane już z daleka, w niektórych miejscach poprzetykane czarnymi skałami z lawy wulkanicznej. Corralejo to idealne miejsce na plażowe szaleństwo - spacery, kitesurfing to tylko niektóre z propozycji!
   Sprawdź cenę
  • Papagayo

   Plażowania nigdy dość! Dlatego też półwysep Papagayo na Lanzarote powinien być na twojej liście atrakcji. To prawdziwa perełka, która wyróżnia się na tle typowego dla tej wyspy księżycowego krajobrazu. Położone w niewielkich zatoczkach, osłonięte od wiatru ciemnymi, powulkanicznymi skałami, kryją się białe plaże ze szmaragdową wodą. To widok robiący naprawdę ogromne wrażenie.
   Sprawdź cenę
  • Maspalomas

   Przenieśmy się na Gran Canarię - wyspę z licznymi trasami pieszymi prowadzącymi do punktów widokowych nazywanych miradores. Znajduje się tam mnóstwo atrakcji turystycznych z parkiem wodnym i ogrodem zoologicznym na czele. Na południowym wybrzeżu znajduje się słynny rezerwat przyrody Maspalomas. Stanowiące jego główną atrakcję wydmy ciągną się na odcinku 6 kilometrów. Na końcu tego pasma znajduje się latarnia morska z XIX wieku.
   Sprawdź cenę
  • Agulo

   La Gomera, położona na zachód od Teneryfy porośnięta jest gęstą roślinnością. Możesz tam wybrać się na spacer po wyjątkowym lesie laurowym. My jednak szczególnie polecamy wyjątkowy punkt widokowy znajdujący się na wyspie - a mowa o miejscowości Agulo. Widać stamtąd pobliską Teneryfę z wulkanem Teide skąpanym w morzu chmur. Gwarantujemy, że zapamiętasz ten widok do końca życia!
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: