Wakacje w Kalifornii - najlepsze wycieczki do USA

NS
17.01.2020 17:40
Los Angeles Hollywood - Walk of Fame (Aleja Sław) / Shutterstock

Los Angeles Hollywood - Walk of Fame (Aleja Sław) / Shutterstock (Shutterstock)

Kalifornia to miejsce wymarzone przez wielu turystów. I bardzo słusznie! Dobry klimat, piękna przyroda, energiczne metropolie, woda zachęcająca do kąpieli i słońce. Niestety, jak na Kalifornię przystało (w końcu to najbogatszy stan USA), jest tam dosyć drogo, ale niech cię to nie zniechęca! Specjalnie dla ciebie wybraliśmy kilka najciekawszych atrakcji tego stanu USA - moc wrażeń zapewniona!
autor
open-image
  • Most Golden Gate

   Golden Gate to cud architektury, który łączy półwyspy San Francisco i Marin. Jego długość wynosi 2737 metrów, a wysokość w najwyższym punkcie 230 metrów. Swoją nazwę zawdzięcza pomarańczowemu kolorowi, który w promieniach słońca przypomina Złote Wrota. Warto zobaczyć ten obiekt na własne oczy - jest on najsłynniejszym mostem stanu Kalifornia, a piękny kolor sprawi, że poczujesz się jak w bajce.
   Sprawdź cenę
  • Dolina Śmierci

   Dolina Śmierci to pustynny obszar słynący z ogromnych upałów. Temperatury sięgają tam aż 50 stopni Celsjusza, jednak miłośnicy natury nie zważając na skwar będą zachwyceni widokiem niesamowitych skalnych formacji erozyjnych. Warto także podziwiać słone jezioro Badwater – najniżej położony punkt w Ameryce (znajduje się on 86 m p. p.m.). Tak naprawdę Dolina Śmierci klimatem pasuje już bardziej do pustynnej Nevady, niż do Kalifornii - tym bardziej jest warta uwagi!
   Sprawdź cenę
  • Big Sur

   Strome klify, niesamowite widoki na ocean, malownicze miasteczka i plaże – tak w skrócie można opisać Big Sur, najpiękniejszy odcinek do pokonania autem na trasie Los Angeles-San Francisco. Na trasie znajduje się ikoniczny most Bixby Bridge, z którego rozpościera się genialna panorama. Po drodze obejrzeć można także wodospad McWay, który kaskadą łączy się z Pacyfikiem. Jest co podziwiać!
   Sprawdź cenę
  • Napa Valley

   Napa Valley to stosunkowo niewielki obszar na winiarskiej mapie Stanów, a jednak najbardziej rozpoznawalny. Całkowicie bezpłatnie lub za niewielką opłatą (kilka dolarów) możesz skosztować tam różnych rodzajów win. I wcale nie musisz wybierać się w daleką podróż - to zaledwie kilka kwadransów jazdy samochodem od San Francisco. Przenieś się do innego świata i zobacz coś więcej niż plaże i kalifornijskie miasta.
   Sprawdź cenę
  • Park Narodowy Yosemite

   Yosemite to polodowcowy krajobraz, klify, sekwoje, wodospady i formacje skalne z Half Dome na czele. Park jest wręcz ogromny, liczy ponad 3 000 km kwadratowych. Popularna Dolina Yosemite to zaledwie sześć procent jego terenu, dlatego warto spędzić tam kilka dni, by mieć czas zarówno na piknik, jak i na skalne wspinaczki i w pełni delektować się tym, co natura ma do zaoferowania. Tych widoków nie zapomnisz do końca życia!
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: