TOP 5 muzeów w Europie - wycieczki dla fanów sztuki

NS/DZ
16.01.2020 20:00
Luwr - Francja Paryż. Największe na świecie Muzeum Sztuki. Dawniej budynek służył za rezydencję królewską. W muzealnych zbiorach znajduje się m.in. najsłynniejszy obraz Leonarda da Vinci - Mona Lisa.

Luwr - Francja Paryż. Największe na świecie Muzeum Sztuki. Dawniej budynek służył za rezydencję królewską. W muzealnych zbiorach znajduje się m.in. najsłynniejszy obraz Leonarda da Vinci - Mona Lisa. (shutterstock)

Trzeba przyznać - w wielu przypadkach muzea to niezbędne punkty na trasie wycieczek. Wiele z nich cieszy się niegasnącą sławą i stanowi nie lada atrakcję turystyczną, zwłaszcza dla tych osób, które nie wyobrażają sobie zwiedzania bez poznawania wielkich kolekcji sztuki. Które muzea w Europie są chętnie odwiedzane? Wybraliśmy prawdziwe TOP 5 - sprawdź, czy któreś z nich jest na twojej liście "must see".
autor
open-image
  • Paryż / Luwr

   Muzeum znajduje się w dawnym pałacu królewskim Luwr, zbudowanym w XII wieku za panowania Filipa II i służącym początkowo jako warownia. Luwr jest nie tylko jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów świata, ale i jednym z największych, ponieważ jego powierzchnia liczy 210 000 m². Muzeum prezentuje 35 000 dzieł z ośmiu różnych dziedzin sztuki; aż 60 000 m² przeznaczonych jest wyłącznie na wystawy stałe.
   Sprawdź cenę
  • Madryt / Muzeum Prado

   Muzeum Prado, zbudowane w 1819 roku, jest jednym z najstarszych muzeów Europy. Perełkami kolekcji są płótna hiszpańskich malarzy Velázqueza, Goyi oraz El Greco, włoskich artystów Rafaela czy Tyciana, jak i flamandzkich np. Rubensa. Muzeum kryje także fantastyczne obrazy Hieronima Boscha oraz rzeźby antyczne. To prawdziwa gratka dla miłośników sztuki.
   Sprawdź cenę
  • Londyn - Muzeum brytyjskie

   Muzeum brytyjskie znane jest ze swoich znalezisk archeologicznych, a także wyjątkowych greckich, rzymskich i egipskich antyków. W 94 galeriach znajduje się siedem milionów eksponatów kultury i sztuki świata. Na turystów czekają nieocenione skarby, takie jak rzeźby Partenonu, mumie egipskie, czy prehistoryczny człowiek z Lidow – bagienne zwłoki z 1 wieku p.n.e. Będąc w Londynie pod żadnym pozorem nie możesz pominąć tego muzeum!
   Sprawdź cenę
  • Florencja / Galeria Uffizi

   Galeria Uffizi we Florencji jest najpopularniejszym muzeum Włoch. Wystawiane są tam arcydzieła z okresu średniowiecza, po włoski renesans. 1.700 płócien, 300 rzeźb oraz setki innych artefaktów mieści się w ponad 45 salach. Muzeum na Piazza della Signoria zostało zbudowane w latach pięćdziesiątych XVI wieku przez rodzinę Medici i pełniło początkowo rolę biura księgowych i magistratów Florencji. Dopiero później zostało przekształcone w galerię sztuki.
   Sprawdź cenę
  • Hamburg / Miniaturowa Kraina Cudów

   Miniaturowa Kraina Cudów prezentuje największy model kolejki na świecie. To położone w jednej z hamburskich dzielnic muzeum jest jedną z największych atrakcji turystycznych Niemiec. Obiekt jest podzielony na siedem części tematycznych, przedstawiających - z detalami, miniaturowe regiony: Harz, Knuffigen (fikcyjne miasto w Austrii), Alpy/Austrię, Hamburg, Amerykę, Skandynawię i Szwajcarię.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • ks-t

  Oceniono 5 razy 5

  Muzeum Brytyjskie, owszem, ale w Londynie najważniejsza (i darmowa) jest National Galery. ALe pominięcie w tym zestawieniu Ermitażu to duży nietakt. Wielka trójka ŚWIATOWYCH muzeów to Luwr, Eromitaż i Prado, co do kolejności dwóch pierwszych można się spierać, potem długo, długo nic i dopiero amerykański Art Institute i reszta.

 • skromne-zero

  Oceniono 4 razy 2

  Czy tylko malarstwo i rzeźba się liczą? W Miluzie jest muzeum zabytkowych samochodów Cité de l'Automobile.
  Dobre muzeum motoryzacyjne na świecie ma kilka aut marki Bugatti. W tym muzeum jest ich prawie 150. Są także Maybachy, Hispano-Suizy, Ferrari czy Lambo. Ponad stuletnich samochodów jest blisko połowa. Same cacuszka. Każdy miłośnik pięknej motoryzacji musi to choć raz zobaczyć. To tak jak z wizytą w Mecce...

 • ks-t

  Oceniono 4 razy 2

  Nb. Wg mnie Orsay robi większe wrażenie od Luwru, szczególnie w zakresie sztuk plastycznych, choć w tym przypadku cała trójka francuska LUWR, Orsay i Modern/Pompideau stanowią ekspozycję podzieloną epokami.

 • rabbitt

  Oceniono 3 razy 1

  Kiedyś był w czołówce Wawel ale PiSSiory go zbeszcześciły i nikt tam nie chce chodzić !

 • bialarawska

  Oceniono 1 raz 1

  Ermitaż? Ateny?

 • student_zebrak

  Oceniono 7 razy 1

  Amsterdam, Berlin?

 • proz

  0

  Wszystkie piękne, szczególnie, gdy są zamknięte. Jaki jest sens publikowania tego akurat teraz, gimbazo?

 • avensis77

  0

  Nie wiem które jest naj, ale wszystkie są wspaniałe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX