Wczasy na Sycylii - odwiedź najciekawsze miejsca, które przeniosą cię w czasie do starożytności

NS
16.01.2020 17:00
Majówka 2015. Sycylia

Majówka 2015. Sycylia (fot. Shutterstock)

Za co turyści tak uwielbiają Sycylię? Bo przez 300 dni w roku świeci tam słońce, plaże przypominają te karaibskie, a urokliwe miasta zachwycają zabytkami. Na wyspie wydaje się, że atrakcjom nie ma końca, a jeden pobyt z pewnością nie wystarczy na poznanie jej w całości. Sprawdź najciekawsze miejsca Sycylii, które przeniosą cię w czasie do starożytności!
autor
open-image
  • Czym urzeka Sycylia?

   Sycylia to wyspa dla każdego. Jeśli lubisz kąpać się w promieniach słońca, ciepłej wodzie i otoczeniu pięknej scenerii, plaże totalnie cię pochłoną. A może zamiast typowego lenistwa, wolisz intensywne zwiedzanie? Wyspa jest usiana pięknymi miastami z bogatą historią odznaczającą się w zabytkach. Są to zarówno miejsca z pierwszych stron przewodników, jak i zapomniane przez turystów.
   Sprawdź cenę
  • Cefalu

   Cefalu oferuje tak naprawdę wszystko - mury obronne, piękną architekturę, rozległą plażę i imponujące widoki. Nie możesz sobie darować wizyty w Muzeum Mandralisca z kolekcją antyku, malarstwa i znalezisk archeologicznych. Popularną atrakcją jest także katedra, powstała w wyniku połączenia stylu normańskiego, arabskiego i bizantyjskiego!
   Sprawdź cenę
  • Syrakuzy

   Syrakuzy są miastem o bogatej historii, która przejawia się w jego ciekawych zabytkach. Centralną część miasta stanowi Wyspa Ortygia, czyli Stare Miasto. Na niewielkim obszarze zachowało się sporo budynków sprzed wieków. Warto zajrzeć przede wszystkim na Plac Katedralny z okazałą katedrą i Pałacem Senatu. Urokliwym zakątkiem jest również Plac Archimedesa, na którym znajduje się słodkie Źródło Aretuzy.
   Sprawdź cenę
  • Erice

   Trzeba przyznać, że miasto Erice sprawia wrażenie, jakby zostało wyrwane ze średniowiecza. Jego zabudowa zachowała się w całości w niemal nienaruszonym stanie. Dzięki temu spacerując uliczkami miasta, wciąż można odczuć ducha średniowiecza, którego mroczność i tajemniczość potęguje ciekawe zjawisko atmosferyczne - położone na wzniesieniu Erice bardzo często jest zasnute chmurami. Widok zapiera dech!
   Sprawdź cenę
  • Palermo

   Historia Palermo sięga starożytności, co sprawia, że mieszają się w niej pozostałości po wielu epokach. To niesamowite połączenie można zauważyć podziwiając Zamek Królewski, na którym kolejne wieki odcisnęły swój ślad w postaci różnych stylów architektonicznych. Charakterystycznym punktem na mapie miasta jest także Plac Bellini ze średniowiecznymi kościołami. Warto też odwiedzić Katakumby Kapucynów i odpocząć w Ogrodzie Botanicznym.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: