TOP 5. Miasta Dalmacji, których nie można pominąć podczas zwiedzania Chorwacji

NS
14.01.2020 17:20
Chorwacja

Chorwacja (Helena Sz.)

Są takie miejsca na ziemi, których wręcz nie można przeoczyć przy planowaniu podróży. Bez dwóch zdań należy do nich również Chorwacja - malownicza i pełna uroku. Wybierz się na wyprawę marzeń do Dubrownika, Korculi lub na Hvar i ciesz się udanym wypoczynkiem wśród przepięknych krajobrazów. Dalmacja czeka!
autor
open-image
  • Korcula

   Korcula to jedna z najpiękniejszych wysp Dalmacji - zwłaszcza południowej. Malowniczy krajobraz zapewniają liczne gaje oliwne, drzewa cytrusowe oraz krystalicznie czyste morze. Co najważniejsze, w sezonie letnim możesz liczyć na wysokie temperatury oraz brak opadów. Ale to nie koniec plusów! Szerokie, piaszczyste plaże będą zachęcać do relaksu i wypoczynku. Miłośnicy sportów wodnych również będą mogli korzystać z tamtejszych atrakcji.
   Sprawdź cenę
  • Hvar

   Wyspa Hvar to jedna z najpiękniejszych wysp nie tylko w Chorwacji, ale i na świecie! Co roku odwiedza ją mnóstwo turystów, których przyciągają m.in.: piękne miasta, lawendowe pola, winnice, porty jachtowe oraz słońce, które świeci tam ponad 300 dni w roku! Hvar to wprost idealne miejsce dla miłośników ustronnych, zacisznych plaż i aktywnego wypoczynku. Wybrany przez nas hotel jest nie tylko atrakcyjny cenowo, ale również świetnie ulokowany!
   Sprawdź cenę
  • Dubrovnik

   Uważany za najpiękniejsze miasto Chorwacji - Dubrovnik, faktycznie robi wrażenie na podróżnikach. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest jednym z piękniejszych nadmorskich miast w Europie. Dzień w tym pięknym mieście mogą urozmaicić liczne wydarzenia kulturalne: teatry uliczne, koncerty na wolnym powietrzu, czy śpiewy w licznych i bardzo pięknych zabytkowych kościołach. Dubrovnik najlepiej bowiem poznawać pieszo - jego ulice kryją w sobie wiele tajemnic.
   Sprawdź cenę
  • Drvenik / Góry Biokovo

   Szlaki górskie biegną między winnicami i gajami oliwnymi - widoki ze ścieżek zapierają dech w piersiach. Szlak prowadzi do wioski Mlinice, gdzie stoją zachowane w świetnym stanie młyny wodne. Dalsza droga wiedzie przez Park Przyrodniczy Biokovo, a także przez wioskę Kotisina, gdzie znajduje się osada kamiennych domów.
   Podążając w stronę końca szlaku warto zwrócić uwagę na Ogród Botaniczny, który jest dość nietypowy - przypomina bowiem skalne rumowisko.
   Sprawdź cenę
  • Slatine / Park Narodowy w Krka

   Krka to jeden z najładniejszych parków narodowych Chorwacji. Można tam nie tylko odetchnąć świeżym powietrzem i podziwiać naturę, ale także urządzić sobie rodzinny piknik i zażyć kąpieli przy wodospadach. Trzeba przyznać, że dzień spędzony między wodospadami, połączony z kąpielą w spienionej i krystalicznie czystej wodzie, to prawdziwa rewelacja, zwłaszcza w letnie upały, jakie w Chorwacji zdarzają się coraz częściej.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • chaczkar

  Oceniono 8 razy 8

  W artykule o MIASTACH opisano jedno miasto, dwie wyspy jedne góry i jeden wodospad.
  Gdzie Trogir, Zadar? Gdzie Szibenik?
  Gdzie Split, który jest dużym miastem, więc nie ma "turystycznej atmosfery" (dla mnie to lepiej), ale posiada tak cenne zabytki, jak Pałac Dioklecjana?

 • kokos.maltanski

  Oceniono 2 razy 2

  Korcula i szerokie piaszczyste plaże hahahaha!

 • jajox

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzie te miasta? Czy pisał to ktoś, kto choć raz był w Chorwacji?

 • kamuimac

  Oceniono 1 raz 1

  dzięki bogu nie ma miejscowości w której się zatrzymuje jeśli jestem w Chorwacji :) a to co opisujecie juz zwiedziłem :) także jedźcie jedzcie tłoczyć sie jak sardynki

 • elenita

  Oceniono 1 raz 1

  Na zdjęciu ze Slatine trzeba by dorysować 10 razy więcej ludzi. Latem nie można przejść pomostami, nie można stanąć w tej wodzie, o pływaniu nie wspomnę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX