TOP 5. Miejsca, które musisz odwiedzić chociaż raz w życiu

NS
10.01.2020 17:00
Maui, Hawaje

Maui, Hawaje (Maui, Hawaje, Fot. Shutterstock)

Na świecie jest tyle pięknych miejsc - z pewnością większość z nich chciałabyś odwiedzić. Aby pomóc ci spełnić to marzenie, wybraliśmy TOP 5 miejsc, które musisz odwiedzić chociaż raz w życiu. Co powiesz na egzotyczne Maroko lub słoneczne Hawaje? Już teraz zacznij planować podróże na rok 2020!
autor
open-image
  • Hawaje

   Myśląc o Hawajach wyobrażasz sobie rajskie plaże i tubylców z girlandami na szyjach. W rzeczywistości archipelag ten oferuje o wiele więcej: nie tylko surfing, ale także nurkowanie, zwiedzanie legendarnego Pearl Harbor, trekkingi po klifach, kanionie i wulkanach, wycieczki rowerowe w miejscu, gdzie lawa wpływa do oceanu, lekcje tańca hula. A to wszystko w otoczeniu niesamowitych scenerii!
   Sprawdź cenę
  • Meksyk - Teotihuacán

   Meksyk
   Meksyk to dopiero grata dla miłośników zwiedzania - tam naprawdę jest co oglądać! A zwłaszcza warte uwagi jest azteckie miasto Teotihuacán, które słynie z monumentalnych piramid: Księżyca i Słońca. Według legend zostało ono zbudowane przez quinametin – olbrzymów, którzy mieli żyć przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę.
   Sprawdź cenę
  • Maroko - Marrakesz

   W Marrakeszu będziesz miała okazję podziwiać mnóstwo imponujących zabytków, m.in. Meczet Kutubija czy piękny plac Dżami al-Fana. Marrakesz to przede wszystkim jedno z najsłynniejszych miejsc targowych w Maroku. Przyciągać twoją uwagę będą piękne kolory oraz niesamowite zapachy, którym naprawdę trudno się oprzeć! Miłośnicy przyrody nie będą mogli sobie odmówić wycieczki do marokańskich ogrodów.
   Sprawdź cenę
  • Izrael - Jerozolima

   To najważniejsze miasto Bliskiego Wschodu jest dziś łatwo dostępne dla turystów. Jerozolima to stolica trzech największych i najważniejszych religii świata. Będąc tam, warto dotrzeć do meczetu na Skale oraz Ściany Płaczu. Obok Starego Miasta również nie można przejść obojętnie. Warto wspomnieć, że Jerozolima ma klimat śródziemnomorski, a tym samym charakteryzuje się ciepłymi i bezdeszczowymi okresami letnimi.
   Sprawdź cenę
  • Włochy - Rzym

   W czasach starożytnych Rzym był stolicą znanego nam ówcześnie świata. Znaleźć tam można wiele zabytków sprzed naszej ery oraz wiele ciekawych miejsc pod względem architektonicznym. Niezwykle ważnym punktem jest Koloseum – Amfiteatr Flawiuszów. To tutaj odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów, naumachie, a nawet polowania na dzikie zwierzęta. W 2007 roku Koloseum trafiło na listę siedmiu nowych cudów świata.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (72)

 • tata_28

  Oceniono 105 razy 101

  A W KRUŻEWNIKACH BYŁ?!?!

 • maritimer

  Oceniono 61 razy 53

  MUSISZ
  Rzeczywiscie Polak MUSI odwiedzić HAWAJE przynajmniej raz w życiu.

  Pokaż starsze odpowiedzi (5)

 • dublet

  Oceniono 44 razy 32

  Sponsor nie organizuje innych kierunków?

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • cynamon_10

  Oceniono 30 razy 22

  A gdzie jest dom "prezesa" na warszawskim Żoliborzu ?

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • szabepio

  Oceniono 31 razy 21

  A dla pisowych top 5: Licheń, Nowogrodzka, Wawel, Sroleńsk i Toruń. Hi hi ha ha ha .
  No dalej berety zryte, no dalej.

 • zerozer52

  Oceniono 21 razy 19

  I lotnisko we Włoszczowie.

 • 4boel

  Oceniono 23 razy 19

  Europejczyk powinien odwiedzić Grecję, to jest kolebka naszej kultury. Potem Rzym

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

 • ml2403

  Oceniono 18 razy 14

  A były budynek RSW Prasa Książka Ruch na Nowogrodzkiej w Warszawie dlaczego nie został ujęty w tym zestawieniu. Toż to przecież kolebka naszej władzy, tam każdy centymetr kwadratowy nosi ślad stóp Jarosława Wielkiego Małego. To miejsce powinno być pierwsze w zestawieniu, a nie jakieś tam Hawaje.

 • fitt

  Oceniono 16 razy 14

  Nonsens!

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX