TOP 5. Miejsca, które musisz odwiedzić chociaż raz w życiu

NS
10.01.2020 17:00
Maui, Hawaje

Maui, Hawaje (Maui, Hawaje, Fot. Shutterstock)

Na świecie jest tyle pięknych miejsc - z pewnością większość z nich chciałabyś odwiedzić. Aby pomóc ci spełnić to marzenie, wybraliśmy TOP 5 miejsc, które musisz odwiedzić chociaż raz w życiu. Co powiesz na egzotyczne Maroko lub słoneczne Hawaje? Już teraz zacznij planować podróże na rok 2020!
open-image
  • Hawaje

   Myśląc o Hawajach wyobrażasz sobie rajskie plaże i tubylców z girlandami na szyjach. W rzeczywistości archipelag ten oferuje o wiele więcej: nie tylko surfing, ale także nurkowanie, zwiedzanie legendarnego Pearl Harbor, trekkingi po klifach, kanionie i wulkanach, wycieczki rowerowe w miejscu, gdzie lawa wpływa do oceanu, lekcje tańca hula. A to wszystko w otoczeniu niesamowitych scenerii!
   Sprawdź cenę
  • Meksyk - Teotihuacán

   Meksyk
   Meksyk to dopiero grata dla miłośników zwiedzania - tam naprawdę jest co oglądać! A zwłaszcza warte uwagi jest azteckie miasto Teotihuacán, które słynie z monumentalnych piramid: Księżyca i Słońca. Według legend zostało ono zbudowane przez quinametin – olbrzymów, którzy mieli żyć przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę.
   Sprawdź cenę
  • Maroko - Marrakesz

   W Marrakeszu będziesz miała okazję podziwiać mnóstwo imponujących zabytków, m.in. Meczet Kutubija czy piękny plac Dżami al-Fana. Marrakesz to przede wszystkim jedno z najsłynniejszych miejsc targowych w Maroku. Przyciągać twoją uwagę będą piękne kolory oraz niesamowite zapachy, którym naprawdę trudno się oprzeć! Miłośnicy przyrody nie będą mogli sobie odmówić wycieczki do marokańskich ogrodów.
   Sprawdź cenę
  • Izrael - Jerozolima

   To najważniejsze miasto Bliskiego Wschodu jest dziś łatwo dostępne dla turystów. Jerozolima to stolica trzech największych i najważniejszych religii świata. Będąc tam, warto dotrzeć do meczetu na Skale oraz Ściany Płaczu. Obok Starego Miasta również nie można przejść obojętnie. Warto wspomnieć, że Jerozolima ma klimat śródziemnomorski, a tym samym charakteryzuje się ciepłymi i bezdeszczowymi okresami letnimi.
   Sprawdź cenę
  • Włochy - Rzym

   W czasach starożytnych Rzym był stolicą znanego nam ówcześnie świata. Znaleźć tam można wiele zabytków sprzed naszej ery oraz wiele ciekawych miejsc pod względem architektonicznym. Niezwykle ważnym punktem jest Koloseum – Amfiteatr Flawiuszów. To tutaj odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów, naumachie, a nawet polowania na dzikie zwierzęta. W 2007 roku Koloseum trafiło na listę siedmiu nowych cudów świata.
   Sprawdź cenę
Więcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 12 razy 10

  Sponsor nie organizuje innych kierunków?

 • chaczkar

  Oceniono 12 razy 4

  1. Hawaje - nie wybieram się. Naprawdę, może oraz plaże można znaleźć taniej i bliżej. Szkoda pieniędzy, czasu i wemitowanego CO2 by tłuc się już tam. Jeśli już zdobędę się na lot długodystansowy, to jest wiele miejsc bardziej godnych zobaczenia...
  2 ...jak właśnie podobno Meksyk. Chciałbym kiedyś się wybrać, pewnie w ramach dłuższej podróży po Ameryce Łacińskiej, ale myślę, że wcześniej warto liznąć hiszpański na minimum B1, by sobie poradzić.
  3. W pełni się zgadzam - warto zobaczyć Marrakesz. Tak samo, jak wiele innych miejsc w Maroku. Mam za sobą tydzień bardzo intensywnego zwiedzania na własną rękę i zdecydowanie nie widziałem wszystkiego. Jak się jedzie, to warto mieć w ekipie kogoś, kto mówi po francusku, a wypożyczenie samochodu pozwala zaoszczędzić sporo czasu i dyskomfortu w miejscowych autobusach.
  4. Też byłem. Oczywiście, warto zobaczyć Jerozolimę. Jednakże, warto też wybrać się na tereny okupowane - do Ramallah, najlepiej Hebronu. Komunikacją publiczną, razem ze zwykłymi Palestyńczykami - tak by po podróży mieć pełny własny i obiektywny ogląd na politykę oraz standardy ochrony praw człowieka w tym państwie.
  5. Rzym - na pewno warto. Muszę wrócić. Niestety, byłem dawno temu na wycieczce szkolnej. Nie starczyło czasu na zwiedzenie zabytków, bo nauczycielka kazała wyczekiwać na Placu św. Piotra by zobaczyć papieża w okienku, a potem dymaliśmy na Monte Cassino w celu dokonania wzniosu narodowego na cmentarzu.

 • cymesgeszefciarz

  0

  Na szóstym miejscu demonstracja w obronie klimatu a potem dalej w drogę ...

 • avensis77

  0

  Maroko. Od Marrakeszu dużo ciekawszy jest Fez.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX